TeknolojiGenel

Youtube’dan “Kimlik Kontrol” Başladı: Yaş Denetlemeleri sıkılaşacak

Yotube Avrupa ülkelerinde Yaş kontrollerini daha da sıkı tutacak

Youtube Avrupa ülkelerinde video açılmadan önce yaş kısıtlamalı videolarda kimlik doğrulaması yapacak.

Dünya’nın en büyük video izleme platformu olarak görülen youtube resmi blog sayfasında yayınlanan bildiriye göre artık 18 yaş ve üzeri olduğunuzu kanıtlamak zorunda kalabileceksiniz. AB yasalarının “Görsel-İşitsel Medya Hizmetleri Yönergesi” ne uyacaklarını ve bu kapsam da kimlik belgesi ya da kredi kartı gibi yasal yöntemlerle doğrulanabileceğini açıkladı.

Blogda yayınlanan bildiriler aynen şöyledir

Son birkaç yıldır, YouTube’u aileler için daha güvenli bir yer haline getirmek için, 13 yaşın altındaki kullanıcılar için bağımsız YouTube Çocuk uygulamasını başlatmak gibi önemli adımlar attık . Bugün, hayata geçirmek için bu çabaların devam ettiğini duyuruyoruz. dünya genelindeki yasal yükümlülüklerimize ve insanlar YouTube’a geldiğinde yaşa uygun deneyimler sağlamak.

Bu kapsam da ayrıca açıklamalarda göze çarpan önemli bir söz geçmektedir. Daha çok video yaş kısıtlamalı olarak yayın hayatına devam edeceğini açıkladı. Açıklamaların ardından video içerik üreticileri “youtuberlar” yaş kısıtlamalarının yanlışlıkla yapıldığını iddia ettiler.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu