Genel

YouTube 2020 Rewind Koronavirüs Sebebiyle İptal Edildi!

YouTube Rewind videoları, o senenin özeti niteliğinde hazırlanan videolardan oluşuyordu ve adeta bir gelenek haline gelmişti. Lakin son dönemde Rewind videoları, kullanıcılar tarafından beğenilmeyince YouTube çok enteresan bir eleştiri ile karşı karşıya kalmıştı. İzleyiciler, Rewind videolarında beğenmeme butonlarına tıklayarak eleştirilerini göstermişlerdi. Bu durum da YouTube Rewind’larının milyonlarca disslike sayısı almasına neden olmuştu. 2020’nin Rewind videosu ise merakla bekleniyordu. Fakat koronavirüsün damga vurduğu 2020’de YouTube’un nasıl bir Rewind videosu hazırlayacağı bilinmiyordu. Nitekim YouTube, YouTube Rewind 2020 videosu için beklenen açıklamayı yaptı.

YouTube Rewind 2020 Yayınlanmayacak!

YouTube açıklamayı Twitter hesabından yaptı. Gerçekleştirdiği açıklamada, bu sene YouTube Rewind hazırlamayacağını duyurdu. Bunun sebebi ise elbette ki koronavirüs. 2020’nin çok fazla sorun ile dolu olduğunu dile getiren YouTube, 2020’de gerçekleşen olaylar yüzünden bu sene Rewind’a ara verdiklerini belirtti. Ayrıca YouTube, bir yılı çok daha iyi geçirmeyi başardıkları için ve fark yarattıkları için içerik oluşturuculara teşekkür etti.

Rewind 2020 için yapılan yazılı açıklamada direk şekilde koronavirüsün adı geçmedi ancak 2020’de gerçekleşen olaylardan birinin, hatta en büyük olayın koronavirüs olduğu bir gerçek. Zaten dünyanın dört bir yanındaki YouTuber’ları video çekmek için bir araya getirmek, koronavirüs riski açısından da doğru olmazdı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu