Teknoloji

Yeni MacBook Pro Modelinin Çıkış Tarihi Sızdırıldı

Apple 2019 yılında çıkarttığı MacBook Pro modelinde kelebek kalvye kullanmayarak MacBook modelinde ilk kez büyük bir değişikliğe gitmişti. Çıktığı andan itibaren performansıyla, güçlü grafik kalitesiyle, yüksek ses performansıyla ve büyük ekranıyla birçok kişiden ilgi gören MacBook Pro, birçok işyerinde de kullanılmaya başlanılmıştı. Apple 2020 yılında yeni bir MacBook Pro modeli çıkacağı duyurduktan sonra birçok yeni iddia ortaya atıldı. Bu iddialardan biri de MacBook Pro modelinin çıkış tarihiyle alakalı oldu.

Yeni Modellerde ARM İşlemci Kullanılacak

Tam 16 inç ekran boyutuyla karşımıza çıkacak olan MacBook Pro 2020 modeli için birçok iddia ortaya atıldı. Bu yıl çıkması beklenilen bu modelde birçok yeni özellik yer alacak. Ancak tasarımsal bir değişiklik yapılmayacak. Apple yaptığı açıklamada yeni Macbook modellerinde ARM işlemcisi kullanacağını belirtilmişti. Bununla beraber yeni çıkacak modellerde ARM işlemci bekleniyordu. Ancak Apple bu geçiş sürecinin hemen gerçekleşmeyeceğini, ARM işlemcisine geçiş öncesi yeni MacBook modellerinin de üretileceğini bildirmişti. ARM işlemcisi birçok üründe kullanılacak ancak ilk olarak Air ve Pro modellerinde test edilecek. 2020 yılında tanıtılacak MacBook Pro modelinde ARM işlemcisi bulunmayacak olsa da 2021 yılındaki modelde ARM işlemcisinin bulunacağı bekleniyor.

yeni macbook pro modelinin cikis tarihi sizdirildi

Tasarımsal Bir Değişiklik Yapılmayacak

Apple’ın MacBook Pro modelini bu yılın sonu satışa sunması bekleniyor. Bu iddia bir gazetenin teknoloji yazarından gelse de böyle bir olasılığın olma ihtimali yüksek gibi gözüküyor. Yıl sonunda satışa sunulması beklenilen MacBook Pro modelinde 10. nesil Intel Core Comet Lake işlemci ve AMD logolu bir ekran kartı kullanılacak. Bu modelde donanımsal ve yazılımsal bazı değişiklikler yapılsa da tasarımsal hiçbir değişiklik yapılmayacak.

İlginizi Çekebilir

Twitter Üzerinden Artık Sadece İstediğiniz Kişiler Tweetinize Cevap Verebilecek

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu