Teknoloji

Yapay Zekalı MEB Asistan Tanıtıldı!

MEB Asistan tanıtıldı. Yapay zeka ile oluşturulan MEB Asistan uygulaması Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından tanıtıldı. Uygulama, öğrencilerin ve öğretmenlerin sorularını yapay zeka algoritması ile cevaplayacak ve yönlendirecek. Cevapları ise belirtilen belgeler ve bilgiler aracılığı ile kendisi oluşturacak.

 

MEB Asistan Özellikleri

Geçtiğimiz günlerde tanıtılan MEB Asistan, yapay zeka destekli olarak tasarlandı. Yapay zeka ile tasarlanması bu uygulamaya oldukça büyük avantajlar sağlıyor. Bunlardan en önemlisi velilerin, öğrencilerin, öğretmenlerin veya herhangi bir kişinin artık Milli Eğitim Bakanlığına ulaşmak için belirli günleri ve belirli saatleri beklemesi gerekmeyecek. Başında sorularınızı yanıtlayacak herhangi bir çalışan olmayacağı ve verilen tüm cevapların sahibi bir yapay zeka olacağı için istediğiniz gün istediğiniz saat uygulamayı kullanabileceksiniz.

yapay zekali meb asistan tanitildi

Yapay zeka destekli MEB Asistanın cevaplayabileceği soru yelpazesi de oldukça geniş tutulmuş. Yurt dışında yüksek lisans işlemleri, denklik işlemleri, bakanlık görevleri, yurt dışı görevlendirmelerinin yanında burs işlemleri hakkında da sorulan soruları doğru ve çok hızlı bir şekilde cevaplayabilecek. Şimdilik sadece bunları cevaplayabilen MEB Asistan ileriki günlerde güncelleme alarak yeni bilgi ve belgelere ulaşabilecek ve bu sayede daha da geniş bir soru yelpazesine erişebilecek.

 

MEB Asistanın tanıtıldığı toplantıda açıklamalarda bulunan Ziya Selçuk, bu gibi yapay zeka tabanlı uygulamaların daha fazla kullanıma sunulacağını belirtti. Aynı zamanda MEB Asistanın tamamen yerli olarak CBOT tarafından geliştirildiğini ekledi.

 

MEB Asistana ulaşmak ve denemek için Milli Eğitim Bakanlığının resmi sitesine girerek sağ alt bölümde çıkan kutucuğa tıklamanız yeterli.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu