Teknoloji

Xiaomi Mi 11 Modelinin Kamera Detayları

Akıllı telefon pazarındaki en büyük isimlerden bir tanesi olan Xiaomi önümüzdeki zamanda yeni amiral gemisi modeli olan Mi 11 modeliyle teknoloji tutkunlarının karşısına çıkacak gibi görünüyor. Kısa süre önce ülkemizde Mi 10T Pro modelini satışa sunan ve belirlemiş olduğu 5800 TL’lik uygun etiketle dikkatleri üzerine çeken Çinli üretici yeni nesilde de agresif fiyat politikasını sürdürmek istiyor.

Son dönemlerde satışa sunmuş olduğu modellerinde kamera kurulumlarına oldukça değer veren Xiaomi tanıttığı Mi 10 Ultra ile DxOMark’ta da rakiplerini geride bırakıp Huawei Mate 40 Pro gelene kadar zirveye yerleşmeyi başarmıştı. Xiaomi aynı başarıyı önümüzdeki zamanda tanıtacağı yeni amiral gemisi modeliyle de başarma niyetinde.

Mİ 11’in Kamera Özellikleri

Peki gelelim asıl önemli noktaya. Mi 11’de nasıl bir kamera kurulumu bulunacak? Sızdırılan bilgilere göre Xiaomi yeni amiral gemisi modelinde 50 MP’lik bir en temel kamera yer verecek. Bu en temel kameraya da 12MP’lik bir telefoto kamera eşlik edecek.

Kısa süre önce satışa sunmuş olduğu Mi 10T Pro 5G modelinde bile 108MP’lik bir kameraya yer veren Xiaomi’nin yeni amiral gemisi modelinde 50MP’lik kamerayı tercih etmiş olması sizi biraz şaşırtmış olabilir. Fakat burda şu unsuru atlamamak gerekmektedir. Söz konusu kamera olduğunda kağıt üstündeki rakamların pek bir önemi olmuyor.

Dolayısıyla Xiaomi belirlemiş olduğu bu kameralarla daha iyi bir fotoğraf performansı da ortaya koyabilir. Tam tersini de. Bunu şimdilik zaman gösterecek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu