Teknoloji

Xiaomi Mi 10 Pro Plus İçin Tanıtım Tarihi Açıklandı

Yaklaşık 10 yıl önce telefon piyasasına el atan ve ilk telefonu Mi 1’i piyasaya süren Xiaomi 10. yılına özel yeni bir telefon çıkartıyor. Tam 10 yıl önce ilk telefonunu piyasaya süren ve oldukça fazla başarıya imza atam Xiaomi 10. yılına özel Xiaomi Mi 10 Pro Plus modelindeki telefonunu piyasaya sürecek.

10 yıl içerisinde gerek giyilebilir teknoloji gerekse de amiral gemileriyle büyük oranda başarıyla imza atan Xiaomi 10. yıla özel yeni bir amiral gemisiyle karşımıza çıkıyor. Şuana kadar yaptığı tüm telefonlardan büyük beğeni toplayan ünlü elektronik şirketi Xaomi, 10. yıla özel tasarladığı yeni telefonunun tanıtım tarihini belirledi.

Xiaomi Mi 10 Pro Plus Modelinin Özellikleri Neler?

10. yıla özel tasarlanan telefonun henüz ismi belirlenmedi. Tabii ki birçok teknoloji dergisi aldığı bazı kaynaklara dayanarak birçok isim iddiası oraya attı. Ancak Xiaomi tarafından henüz net bir açıklama yapılmadı. Xiaomi’nin 10. yıla özel tasarladığı telefonu 11 Ağustos 2020 tarihinde tanıtılacak. Yani en azından bu tarihte tanıtılması bekleniyor. Telefonun içerisinde Snapdragon 865 Plus işlemcisi kullanılması birçok kullanıcıyı şimdiden heyecanlandırmış durumda. İşlemcinin verdiği güce bağlı olarak Xiaomi’nin yeni amiral gemisinde birçok özel özelliğin bulunması bekleniyor.

xiaomi mi 10 pro plus icin tanitim tarihi aciklandi 2

Telefonun Snapdragon 865 Plus işlemciyi taşıdığı netlik kazanırken telefonun kamera, depolama, RAM ve batarya özellikleri henüz netlik kazanmış değil. Ancak bu özellikler son modellerle aynı özelliği taşıyacağı iddia ediliyor. Bu iddialara dayanarak 10. yıla özel çıkarılacak telefonun 108 Megapiksel ana kameraya, LPDDR5 RAM’e ve 4500 mAh bataryaya sahip olacak. Ayrıca bu modelde 55W hızlı şarj desteği de sağlanacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu