Teknoloji

Xbox Series S’in depolaması hakkında üzücü iddia

Bazı kişilerce, Xbox Series S‘in depolamasının yetersiz olabileceği iddia ediliyor. Konsolun çıkışına kısa bir zaman kaldı ve test edilmeleri için pek çok içerik üreticilerine Xbox’lar gönderilmişti. Test eden kişilerden biri olan Reddit kullanıcısı spead20, Xbox Series S ile alakalı enteresan bir iddiada bulundu.

Xbox Series S depolama alanı 364 GB 

spead20‘nin ortaya attığı iddiaya göre 512 GB‘lık kapasiteye sahip olan konsolun kendi sistem dosyaları için ayırdığı alan 148 GB. Tabi ki bu belirtilen boyut kağıt üstünde böyle, sonuçta bir diskin tamamını kullanamıyorsunuz. Oyunlar için geriye 364 GB depolama alanı kalıyor. Yeni çıkacak olan Call of Duty: Black Ops Cold War, Xbox Series S’de 136 GB gibi bir alan kaplayacak. Sonuçta, oyuncular bu boyutu oynayacağı modlara göre seçip azaltabiliyor.

Lakin pek çok oyuncu, oyunu ilk indirdiklerinde Hikaye Modu dahil diğer modları da indirmiş oluyor. Hal böyle olunca Cold War 136 GB‘lık bir alan kaplıyor ve 364 GB‘lık boş alandan geriye 228 GB bir depolama kapasitesi kalıyor.

Bununla birlikte yapılan tahminlere göre yeni nesil konsollara gelecek pek çok oyunun boyutu, sunacağı görsel kaliteye bağlı şekilde büyük olacak ve Series S gibi bir konsola sahip olan kullanıcılar depolama kapasitesinden dolayı sıkıntı yaşayacak gibi duruyor. Zaman geçtikçe gelen güncellemeler ve DLC’ler ile beraber oyunların kapladıkları alan artacaktır. Sanırım yeni nesil konsolların en büyük sıkıntısı depolama olacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu