Genelİpin UcuNasıl Yapılır?Teknoloji

Windows 10’da android uygulama çalıştırma | %100 Çözüm

Windows 10’da android uygulama çalıştırma günümüzde büyük bir olay haline geldi. Yazılım devi Microsoft, Windows 10’da yayınını yaptığı “Your Phone” adlı güncellemesiyle Android uygulamalarının Windows uygulamaları gibi çalışabilmesinin önünü açtı. “Your Phone” özelliği ile Android uygulamalarından oluşan bir listeye ulaşabilen kullanıcılar; uygulamaları çalıştırdıklarında telefon ekranlarından değişik bir pencerede işlemlerini sürdürebilecekler.

Windows 10’da android uygulama çalıştırma için gelen Android uygulamaları desteği ile Windows 10 kullanıcıları Windows uygulamaları ve Android uygulamaları arasında alt+tab desteği ile geçiş yaparak birden çok işlem üstünde çalışabilir. Kullanıcılar dilerse favori uygulamalarını görev çubuğuna sabitleyebilirsiniz.

Windows 10’da android uygulama çalıştırma

Microsoft’un Windows 10’da Android uygulamaları desteğini nasıl etkinleştirmeyi planladığı belli değil. Lakin raporlar; şirketin kullanıcıların Android uygulamalarını Microsoft Store yerel olarak çalıştırmasına izin vereceğini öne sürdü. Teknik olarak, geliştiriciler bu uygulamaları Microsoft Store’da yayınlayabilecekler. Ayrıca uyumlu bir Windows donanımına sahip herkes bunları yükleyebilecektir.

Tüm bunların yanında, Windows geliştiricileri için ne anlama geldiği. Ayrıca Microsoft Store’daki uygulama boşluğunun kapatılması göreceğiz. Microsoft, Windows geliştiricilerini destekleme konusunda; uzun bir geçmişe sahiptir ve bu hareket, projenin başarı sağlaması durumunda Microsoft’un kendi geliştirici tabanını da yabancılaştırabilir. Google Play Store şu an için hem nitelikli hem de korkunç uygulamalarla dolu. Windows 10’daki mobil cihazlar için optimize edilmiş uygulamaların zayıf kullanıcı deneyiminden bahsetmeyelim.

Bazı kaynaklara göre, teknoloji devinin yeni masaüstü kullanıcı ara yüzünü başlatmasının beklendiği 2021’in ikinci yarısında Android uygulamaları Windows 10’a gelecek.

Ayrıca Android kullanıcıları, önceden bu imkandan yeteri kadar faydalanamıyordu. Ayrıca bazı kesimler, yeni bir bilgisayar satın almayı düşündüklerinde Mac’lere de yöneliyorlardı. Lakin, bu tür bir özellikle Android kullanıcılarının Windows 10 bilgi birikimi fazlası ile iyileşecek. Teknoloji yazarları, bu tür bir özelliğin Android kullanıcılarını PC’lere yönlendireceğine inanmaktadırlar.

Son olarak “Your Phone” uygulamasının ilgi çekici yanlarından özelliği çok Android uygulamasının aynı anda çalıştırılabilir olmasıdır. Şu an için sadece Samsung Galaxy Note 20 ile uyumlu olan yeni özelliğin; yıl sonunda diğer Android tabanlı akıllı telefonlara da gelmesi beklenmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu