GenelNasıl Yapılır?Teknoloji

Windows 10 bluetooth açma

Microsoft’un yeni işletim sistemi Windows 10’da Bluetooth nasıl açılır, cihaz nasıl eşleştirilir?

Öncelikle; Bluetooth, artık sadece teknoloji meraklılarına ait olan özel bir teknoloji değil. Bugün Bluetooth’a otomobillerden telefonlara, her yerde rastlamanız mümkün. Bu yüzden Windows’ta Bluetooth’u etkinleştirerek pek çok pratik işlevden yararlanabilirsiniz.

Windows 10’da Bluetooth açma da her zamankinden daha yararlı. Örneğin, bilgisayarınızı daha geniş teknoloji ekosisteminize entegre etmenize olanak sağlar. Bluetooth’u Windows 10’da nasıl açacağınızı bilmek istiyorsanız ya da Bluetooth’unuzun neden Windows 10’da çalışmadığından emin değilseniz, okumaya devam edin. Aşağıda Bluetooth’u Windows 10’da nasıl etkinleştirebileceğinizi anlatıyoruz.

Windows 10’da Bluetooth Nasıl Açılır

Ayrıca, Windows 10, diğer Bluetooth aygıtları gibi çalışır. Makinenizi diğer bir Bluetooth özellikli gadget ile eşleştirmeden önce, bilgisayarınızı keşfedilebilir kılmanız gerekir. Bluetooth’u Windows’ta açmayı amaçlıyorsanız, size uygun iki seçeneğiniz vardır.

1. Eylem Merkezini Kullanarak Bluetooth’u Açın
İlk olarak, Windows Eylem Merkezi’ndeki uygun döşemeyi kullanarak Bluetooth özelliğini açabilir ya da kapatabilirsiniz. Eylem Merkezine erişmek için, görev çubuğunun en sağındaki konuşma balonu gibi görünen simgeye tıklayın. Bluetooth hemen görünmüyorsa döşemelerin tam listesini görmek için Genişlet seçeneğine tıklamanız gerekebilir.

Bluetooth simgesine tıkladığınız zaman döşeme etkin olduğunu belirtmek için maviye döner. Döşeme ayrıca Bağlı Değil mesajı ya da bilgisayarınızın bağlı olduğu cihazın adını da görüntüler.

2. Ayarlar Menüsünü Kullanarak Bluetooth’u Açın

Ayrıca, ayarlar menüsünü kullanarak Bluetooth 10’u Windows 10’da da açabilirsiniz. Bunu yapabilmek için, aşağıda belirtilen basit adım adım talimatları izleyin:

  • Başlat menüsünü açın.
  • Menünün sol tarafındaki Ayarlar simgesine tıklayın.
  • Cihazlar> Bluetooth ve diğer cihazlar’a gidin.
  • Bluetooth geçişini bulun.
  • Açık konumuna kaydırın.
  • Windows’ta Bluetooth’u etkinleştirmek için hangi yaklaşımı kullandığınıza bakılmaksızın, açıldığında görev çubuğunda bir Bluetooth simgesi belirir. Bluetooth ayarlarına hızlı bir biçimde erişmek, dosya göndermek ve yeni cihazları eşleştirmek için kullanabilirsiniz.

Windows 10 ile Bluetooth Cihazlarını Eşleştirme

Son olarak; Windows’ta iki cihazı eşleştirmek için Başlat > Ayarlar > Cihazlar > Bluetooth ve diğer cihazlar yolunu izleyin. Sağ tarafta Bluetooth veya başka cihaz ekle üzerine tıklayın.

Son olarak, karşınıza içerisinde üç seçenek bulunan yeni bir pencere gelecek. Bluetooth’a tıklayın. Sisteminiz, etrafınızdaki cihazları tarayacak ve bulduğu sonuçları gösterecek. Bu yapılan işlemin tamamlanması, bir dakika sürebilir. Cihaza bağlanmak için ismine tıklayın. Bağlandığınız cihaza göre bir adım daha atmanız gerekebilir. Cihazlarınızı eşleştirdikten sonra onların adlarını Bluetooth ayarları sayfasında görmeye başlayacaksınız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu