Sosyal Medya

WhatsApp Windows 10’a Yok Olabilen Mesajlar Geldi!

WhatsApp Windows 10 için bir güncelleme aldı. Uygulamayı 2.2045.19.0 sürümüne yükselten bu güncelleme, kendi kendini yok olabilen mesajları da beraberinde getirdi. Bu özellik ise hata düzeltmeleri ve performans iyileştirmeleri getiriyor.

Yok olabilen mesajın ne olduğunu bilmeyenler için; kendi kendine yok olabilen mesaj, WhatsApp mesajlarının silinmeden önce ne kadar süre görünmesini istediğinizi seçmenize izin verebilen bir özelliktir. Kaybolan mesajlar özelliğini etkinleştirdiğiniz taktirde, sohbete gönderilen her yeni mesaj 7 gün sonra kaybolacaktır. Özellik hakkında daha fazla bilgi için yayınladıkları notları okuyabilirsiniz. Sizler için aşağıya ekleyeceğiz.

Sürüm değişikliliği notları

  • Geçici mesajlar – Artık WhatsApp üzerinden yedi gün süren geçici mesajlar (geçici mesajlar) gönderebilirsiniz. Bireysel bir sohbette, iki kişinin her biri geçici mesajları açabilirken, bir grup sohbeti içinde bu özelliği yalnızca yöneticiler açabilir veya kapatabilir.
  • Bir kişi WhatsApp’ı yedi gün boyunca açmazsa mesaj kaybolur. Ancak, mesaj önizlemesi WhatsApp açılana kadar bildirimlerde görünmeye devam edebilir.
  • Bir mesaja cevap verdiğinizde, ilk mesaj alıntılanır. Geçici bir mesajı yanıtlarsanız, alıntılanan metin yedi gün sonra bile sohbette görünebilir.
  • Geçici bir mesaj, geçici mesajların devre dışı bırakıldığı bir sohbet odasına iletilirse, yönlendirilen sohbette görünür durumda kalır.
  • Bir kullanıcı, geçici mesaj hala görünür durumdayken yedekleme yaparsa, yedeklemeye dahil edilecektir. Bir kullanıcı bir yedeklemeden geri yüklediğinde geçici mesajlar silinecektir.
  • Varsayılan olarak, WhatsApp’ta aldığınız medya dosyaları otomatik olarak fotoğraflarınıza indirilir. Geçici mesajlar etkinleştirilirse, sohbette gönderilen medya dosyaları yalnızca geçici olarak görünür olacak, ancak otomatik indirme ayarları açıksa telefonunuza kaydedilecektir. Otomatik indirmeyi WhatsApp ayarları> Veri kullanımı ve arşiv üzerinden kapatabilirsiniz.
  • Hataları düzeltme ve çeşitli iyileştirmeler.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu