TeknolojiSosyal Medya

WhatsApp Telegram’ı Taklit Mi Ediyor?

En çok kullanılan mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp‘ta yeni özelliği ile gündeme geldi. WhatsApp mesajlaşma uygulamasına Telegram’ın izinden gidiyor.

Sosyal medyadaki etkisini artırmak için satın alma politikasını izleyen Facebook daha önce büyük meblalara WhatsApp ve Instagram’ı satın almıştı. Snapchat için de benzer bir yol deneyen Facebook, satın alamayınca benzer özelliklerini bünyesinde bulundurduğu platformlarına entegre etme yolunu izlemişti ve bu yol ile Snapchat’i tahtından indirdi diyebiliriz.

whatsapp telegramBu iş planını Instagram’a yaptığı güncellemeler ile sağlayan Facebook şimdi WhatsApp için de aynı yolu izleme kararı aldı, bu sefer hedef Telegram. Mesajlaşma uygulaması WhatsApp’a Telegram’ı anımsatan bir özellik getiriyor.

WhatsApp’ın mesajları otomatik olarak silen bir özellik üzerinde çalışıldığı duyruldu. Özellik şu an için, sadece 5 saniye ve 1 saat gibi süreleri içine alıyor bu yenilik. Kaybolan mesajlar ve kaybolan medya olarak adlandırılan özelliğin ne zaman kullanıma sunulacağına dair bir açıklama ise henüz yapılmadı.

Whatsapp’ın bir önceki yeniliği hakkındaki yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu