Sosyal Medya

Whatsapp Tatil Modu Özelliği Ortaya Çıktı

WhatsApp tatil modu özelliğini kapsayan Android beta 2.20.206.2 güncellemesini yayınladı. Güncellemedeki tatil modu özelliği yardımı ile WhatsApp, arşivdeki sohbetlerin bildirimlerinin sesi kısılıyor. İşte sizin için derlediğimiz, WhatsApp’ta istenmeyen bildirimleri engelleyen tatil modunun detayları…

WhatsApp tatil modu, esasında önceden kendisini göstermiş bir WhatsApp özelliğinin yeni adı. Popüler mesajlaşma uygulamasının, önceden arşivlenmiş sohbetlerden bildirim gelmemesine yönelik bir özellik geliştirmiş olduğu ortaya çıkmıştı. Tatil modu özelliği, WhatsApp Android beta 2.20.206.2 sürümünde yeni bir isme sahip olmuş durumda; Bu isim, tatil modu.

Whatsapp Tatil Modu Özelliği Nedir?

WhatsApp sohbeti arşivleme özelliği, bugüne değin arşivlenen sohbetlerden bir mesaj geldiğinde tekrar bildirimleri gösteriyor ve sohbeti WhatsApp en temel sohbet ekranına getiriyordu. Tatil modu ile beraber WhatsApp’ta arşivlenen sohbetlerden bildirim alınması engellenecek. Arşivlenmiş bir WhatsApp sohbetinden mesaj geldiği taktirde bu sohbet gözükmeyecek, yok sayılacak ve ne bildirim gelecek ne de WhatsApp sohbet ekranına düşecek. Tatil modu ile birlikte arşivlenmiş sohbet, arşivde kalmaya devam edecek.

WHATSAPP TATİL MODU NE ZAMAN KULLANIMA SUNULACAK?

WhatsApp tatil modu özelliğinin ne zaman kullanıma açılacağı hakkında kesin bir açıklama veya tarih yok. Android beta’daki tatil modunu gün yüzüne çıkaran WABetaInfo ise özelliğin WhatsApp iOS ve WhatsApp Android sürümlerine gelmesinin uzun sürmeyeceğini düşünüyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu