Sosyal MedyaGenel

WhatsApp Sohbet Link Oluşturma Nasıl Yapılır?

WhatsApp Sohbet Link Oluşturma Nasıl Yapılır?

WhatsApp Sohbet Link Oluşturma Nasıl Yapılır? Tüm dünyanın çevrimiçi mesajlaşma ve konuşma servisi olarak kullandığı WhatsApp, milyarlarca kullanıcı ile belki de dünyada en çok kullanılan uygulama durumunda. Ücretsiz olması ve yılların verdiği alışkanlık ile neredeyse her akıllı telefon sahibinin ilk indirdiği uygulama olan WhatsApp, kısa linkler aracılığı ile sohbet link oluşturabilme olanağı da tanıyor. Peki, WhatsApp’ta link oluşturma nasıl yapılır? Sohbet link nasıl oluşturulur? Gelin bu sorunun cevabını birlikte inceleyelim ve link oluşturmak için kısa bir yolculuğa çıkalım.

Sosyal Medyanın Olumlu Etkileri Nelerdir?

İlgili Makaleler

WhatsApp Tek Tıkla Sohbet Özelliği Nedir?

WhatsApp’ta oluşturulabilen ve tıkla sohbet etme olanağı sağlayan linkleri oluşturmadan önce, bu linklerin ne anlama geldiğini öğrenelim. Eğer kişi listenizde kayıtlı olmayan ve telefonunuzdaki rehberde bırakın adını, telefon numarası dahi bulunmayan birileri ile WhatsApp’ta sohbet edebileceğinizi biliyor muydunuz? Bu özellik uzun yıllardan beri WhatsApp tarafından sunulmasına ve WhatsApp kullanıcılarına sağlanmasına rağmen, pek çok insan tarafından keşfedilmemiş bir uygulama özelliği olarak öne çıkıyor.

WhatsApp kullanıcıları için oldukça basit bir çalışma prensibine sahip olan link oluşturma özelliği ile hiç tanımadığınız bir birey ile WhatsApp üzerinden iletişim kurabiliyor ve linki ulaştırdığınız kişiye sunacağınız ileti ile kendisine tek bir tıkla bağlantı hakkı veriyorsunuz.

Tek Tık ile Sohbet Nasıl Yapılır?

Tek tık ile sohbet etme özelliğinin kullanılabilmesi ve karşınızdaki kişiye ulaştıracağınız link ile yazışma şansı elde edebilmek için linki ulaştıracağınız bireyin de aktif bir WhatsApp kullanıcısı olması gerekiyor. Bu durum sayesinde iki WhatsApp kullanıcısı arasında sanal bir köprü oluşturuluyor ve tek bir click işlemi ile WhatsApp yazışma sayfası karşınıza geliveriyor. Ayrıca tek tık ile sohbet özelliğini hem WhatsApp web üzerinden hem de akıllı telefonunuzdan sorunsuzca kullanabiliyorsunuz.

WhatsApp Link Oluşturma İşlemi Nasıl Yapılır?

WhatsApp uygulamasında bir bağlantı oluşturmak ve oluşturduğunuz bağlantıyı bir link ile karşı tarafa ulaştırmak için yapmanız gereken işlem ;

https://wa.me/ adresinin sonunda yer alan ”/” sembolünden sonra, başında ülke kodu olmak üzere kendi telefonunuzu, başında, sonunda ya da arasında hiçbir sembol kullanmadan yazmak ve bu linki karşı tarafa göndermek oluyor.

Bu işlem, standart bir link oluşturarak karşı tarafa bağlantı göndermenizi kapsıyor. Son Gelişen Teknoloji ile daha neler göreceğiz kim bilir.

WhatsApp Kısa Notlu Link Oluşturma

WhatsApp‘ta standart bir link dışında, içerisinde küçük bir mesaj taşıyan bağlantılar da oluşturabiliyorsunuz. Örneğin, göndereceğiniz linkin sonuna ”WhatsApp Bağlantım” notunu düşebilir ya da bambaşka bir mesaj iliştirebilirsiniz. Bunu gerçekleştirmek için yine aynı metot üzerinden, aşağıdaki gibi düzenlemeniz yeterli olacaktır.

https://wa.me/telefonnumarası?text=whatsapp%baglantim yazmanız yeterli olacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu