Sosyal Medya

WhatsApp, kaybolan mesaj özelliği üzerinde çalışıyor

Mesajlaşma uygulamaları geçmişten beri hayatımızın bir parçası olarak bizlerle birlikte. Ve günümüzde de gizliliğin önemi giderek artmaya başladı. Telegram kullanıcıların uzun zamandır kullanmış olduğu kaybolan mesaj sistemini yakın zamanda WhatsApp içinde kullanılabilir olacağı sızdırıldı.

Daha öncede Whatsapp’ın Telegram özelliklerini getirmeye çalıştığından bahsetmiştik, o yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Bir süredir bu özellik ile alakalı iddialar gündemdeydi. Geçtiğimiz günlerde WaBetaInfo tarafından kaybolan mesaj özelliğinin bulunduğu ekran görüntüsü keşfedildi. Özelliğin ilk sürümünde mesajların silinme sürelerini kullanıcılar belirleyebiliyordu ancak görünüşe göre şirket bu konu da değişikliğe gitmiş. Firma yeni özellik hakkında sıkça sorulan sorular sayfasını da aktif etti. Özelliğin ne zaman aktif edileceği henüz bilinmiyor. Şirket bu özelliği Android, iOS, Web ve Masaüstü uygulamalarında aktif edeceğini duyurdu.

Yeni özellik hakkında yer alan açıklamalardan bazılarıysa şöyle,

  • Kaybolan mesajlar özelliğini kullanan kişiler 7 gün içerisinde WhatsApp uygulamasınız açmazsa mesajlar direk şekilde kaybolacak. Ancak mesajların önizlemesi bildirimlerde görünmeye devam edebilir.
  • Kaybolan mesaj özelliğini kullanırken bir mesajı alıntıladığınızda orijinal mesaj silinse bile alıntılanan kısımda görünebilir.
  • Kaybolan mesaj özelliği aktif olmayan bir sohbete iletildiğinde orijinal mesaj silinse bile diğer sohbetti mesaj kalır.
  • Kaybolan mesajları içeren sohbet yedeklendiğinde tüm mesajlar yedekte yer alır. Ancak yedekten geri yükleme yapıldığında kaybolan mesajlar silinir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu