Teknoloji

Whatsapp’ın Yeni Özelliği Açıklandı!

Facebook tarafından satın alınmış olan ve Facebook’un bünyesinde geliştirilmeye devam edilen WhatsApp, yeniliklerine bir yenisini daha getirerek gelişmeye devam ediyor. Şimdi de WhatsApp Web parmak izi ile güvenlik sağlamak için çalışmalara başlamış durumda. Bu yeni özellik, Android için WhatsApp Beta’nın en son sürümünde WABetaInfo tarafından tespit edilmiştir.

WhatsApp Web şu anda kullanıcıların web uygulamasına giriş yapmak için akıllı telefonlarında WhatsApp uygulamasını kullanarak bir QR kodu taramasını gerektiren bir sisteme sahip.

Gelecek olan bu yeni özellik yardımı ile kullanıcıların parmak izlerini kullanarak kimlik doğrulamasına izin vererek süreci biraz daha hızlandıracak ve kolaylaştıracak gibi gözüküyor. Ancak ne yazık ki, kullanıcıların web oturumunu doğrulamak için yine de akıllı telefonlarını ellerine almaları isteniyor, açıkçası bizce güvenliğimiz için istenmeye devam etmeli.

WhatsApp’ın sohbet geçmişini platformlar arasında senkronize etme planına çok yaraşacak ve kullanıcıların akıllı telefonlarında sabit bir internet bağlantısı bulunmadan web uygulamasını kullanmalarına izin verecek.

WhatsApp’ın gelecekte web uygulamasının kimliğini doğrulamak için Windows 10 cihazlarında Windows Hello’dan yararlanmayı planlayıp planlamadığı daha henüz açıklanmadı.

Yeni özelliğin ne zaman piyasaya sürüleceğine dair henüz bir bilgi mevcut değil. Lakin, eminiz ki kullanıcıların daha hızlı oturum açmasına yardımcı olacak bu özellik. Ayrıca, başka birinin telefonunuzu eline alması, bir QR kodu taraması ve WhatsApp Web oturumu oluşturma riskini azalttığı için gizliliğin iyileştirilmesine de yardımcı oluyor bu özellik.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu