Teknoloji

watchOS 7 Public Beta Güncellemesi Yayınlandı

Bundan iki ay önce haziran ayında gerçekleştirilen WWDC 2020 etkinliğinde tanıtılan watchOS 7 sürümü bugün itibariyle kullanıcılara açıldı. Apple akıllı saatine sahip kullanıcılar watchOS 7 Public Beta sürümünü ücretsiz bir şekilde indirebilecek. Yeni sürümle beraber birçok kullanıcının isteği olan ekran görüntüsü paylaşma özelliği de geldi. Bu özellikle beraber bazı mevcut özelliklere güncelleme getirilirken yeni özellikler de eklenmiş durumda.

Bu Güncellemeyi İndirmek İçin Apple Developer Programına Üye Olmanıza Gerek Yok

Bundan önceki watchOS sürümleri sadece Apple Developer Program uygulamasına ödeme yapan kullanıcılara açılıyordu. Ancak bu sürümde isteyen tüm kullanıcılar ve geliştiriciler herhangi bir ücret ödemeden yeni watchOS sürümünü indirebilecek. İsteyen kullanıcılar yeni sürümü indirebilse de bu sürüm sadece Apple Watch 3, Apple Watch 4 ve Apple Watch 5 cihazlarında çalışacak.

watchos 7 public beta guncellemesi yayinlandi 2

Salgın Nedeniyle Hijyen Güncellemesi Geldi

Yapılan güncellemede uyku, direnç ve en ilginci hijyen konularına odaklanıldı. Covid-19 salgının tüm dünyayı etkilemesi Apple’ı da harekete geçirdi. Apple son güncellemesini paylaştığı watchOS 7 sürümünde hijyene ağırlık verdi. Yeni gelen sürümle beraber uykunuzu takip edip bu takip istatistiklerine göre uyku düzeninizi planlayabileceksiniz. Daha önce birçok kullanıcı tarafından istenilen bir özellik de bu sürümle beraber geldi. Artık saatinizin ekran görüntüsünü mesaj, e-posta ve bağlantı adresiyle paylaşabileceksiniz. Hijyen özelliğine gelecek olursak, bu özelliği aktif etmeniz durumunda saat sizin ne kadar el yıkamanız gerektiğini söyleyecek. Eğer elinizi yıkarken belirtilen dakikadan önce elinizi yıkamayı bırakırsanız saat sizi uyaracak.

İlginizi Çekebilir

Redmi Note 8 Pro Special Edition’ın Bazı Özellikleri Ortaya Çıktı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu