İpin UcuOyun

Ultima Online Pvp Serverleri

Ultima Online, Origin Systems tarafında geliştirilmiş, aynı adlı oyun serisinin devamı niteliğinde olan, Mythic Entertainment tarafından yapılmış daha sonra EA Games tarafından 25 Eylül 1997’de piyasaya sürülmüş bir MMORPG oyunudur. Oyunun diğer serilerinde olduğu gibi Ultima adındaki bir evren üstünde gerçekleşmektedir. Shard adı verilen sunuculardan birine giriş yaparak bu ara % bir karakter yaratmakla oyunun ilk adımını atmış olursunuz. Karakter yaratma aşamasındayken karakterin ismini, fiziksel özelliklerini, yeteneklerini ve başlayacağınız şehri belirleyebilirsiniz. Servera bağlı şekilde oyuncunun uyması gerekli olan bir takım kurallar vardır. Bu kurallar çerçevesinde istediklerini yapma konusunda özgürdür.

Ultima Online evreni Sosaria dünyasında geçer. Hikayesi Ultima Online‘ın da öncesine, serinin 1981 senesinde çıkmış olan ilk oyunu Ultima 1’e dayanır. Avatar adı ile anılan bir yabancı, kötü büyücü Mondain’in ölümsüzlük taşını ele geçirmesini önlemek için onu öldürür. Mondain’in gizli öğrencisi Minax ise üstadının intikamını almak için Sosaria üzerine pek çok geçit açar ve yaratıklarını bu dünyaya salar. Lakin Avatar, Shadowguard kalesinde yakalamış olduğu Minax’ı öldürür ve bir süreliğine de olsa kötülükleri Sosaria’dan uzaklaştırmış olur ve artık Sosaria’nın en temel kıtası Britannia’ya Lord British hükmetmektedir. Lord British düzeni temsil eder. Lord British’in düzeni geçmişte çok yakın arkadaşı olan fakat artık en büyük düşmanı haline gelen Lord Blackthorne ise kaosu temsil etmektedir. Oyunun oyuncuları, lonca savaşlarında düzen veya kaos arasında seçim yaparak kendi fraksiyonlarını seçerler.

Ultima Online Kurulumu

Ultima Online kurulumu bilgisayarınızda mevcut değil ise, sitemizin dosyalar sayfasından Ultima Online: Mondain’s Legacy versiyonunu indirebilirsiniz. İndirdiğiniz dosyaya iki kere tıklayarak kurulumu yapacağınız dizini seçerek kurulumu tamamlayın.

Ultima Online Oynanış?

Karakterin gelişmişliği, yetenek puanlarındaki gelişim ile ölçülüdür. Ultima Online’da geniş bir yetenek yelpazesi bulunmaktadır. Ayrıca, terzilik, ozanlık, hırsızlık, okçuluk ve hatta dilencilik bile yapabilirsiniz. Bununla birlikte, yetenek puanları 0-100.0 arasındadır. Ayrıca, toplam yetenek puanı ise 700.0’dür. Ultima Online PVP serverlerin de güç Parşömenleri ve çeşitli ziynetler ile birlikte yetenek puanı 120.0’ye çıkarılabilmektedir. Son olarak, toplam yetenek puanı ise oyuncunun yaşına göre 720.0’ye kadar çıkabilmektedir.

Ultima Online Sunucuları

Son olarak, sizler için 10 adet Ultima Online Serverlarını listeledik. Bu serverları kullanarak Ultima Online PVP oynayabilirsiniz. Sunucular içerisinde Nebula gibi çok iyi yerleri de değinmek isteriz.

  • Ultima Online Nebula
  • World of UO: Kaos
  • UO Outlands
  • UO: Renaissance
  • World of Sosaria
  • Hybrid UO
  • Pyramid UO
  • UO Secondage
  • Callisto UO
  • Evaluate PvP

Kaynak: https://www.uo-developer.com/

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu