Teknoloji

Twitter Üzerinden Artık Sadece İstediğiniz Kişiler Tweetinize Cevap Verebilecek

En büyük sosyal medya platformlarından biri olan Twitter, mayıs ayında duyurduğu belirli kişilere yanıt verme izni özelliğini tüm kullanıcılara açtığını duyurdu. Yeni özelliği kullanan kullanıcılar atıkları tweetlere kimlerin yanıt verebileceğini seçebilecek. İlk olarak geliştiricilere arından tüm kullanıcılara açılan bu özellik hem mobil uygulama üzerinden hem de tarayıcı üzerinden kullanılabilecek.

İstemediğiniz Kişi veya Kişiler Tweetlerinize Cevap Vermeyecek

Bu özellik sayesinde tweetlerinize yanıt vermesini istemediğiniz kullanıcıları seçebileceksiniz. Daha doğrusu tweetlerinize sadece kimlerin cevap verebileceğini seçebeksiniz. Bu sayede de istemediğiniz veya tanımadığınız kişiler sizin tweetlerinize cevap veremeyecek. Bu özellik herkes, takip ettiğin kişiler ve yalnızca bahsettiğin kişiler şeklinde üç farklı kullanım şekli sunuyor. Takip ettiğim kişiler seçeneğini kullanmanız durumunda tweetlerinize sadece takip ettiğiniz kişiler, yalnızca bahsettiğim kişiler seçeneğini kullanmanız durumunda ise attığınız tweette etiketlediğiniz kişiler cevap verebilecek.

artik sadece istediginiz kisiler tweetinize cevap verebilecek 2

Tacizlerin Önüne Geçilmesi İçin Yeni Özellikler Gelebilir

Twitter bu özellik sayesinde kullanıcıların daha sağlıklı bir deneyim yaşayacağını düşünüyor. Ayrıca bu özellik sayesinde tweetler altında yapılan tacizlerin önüne geçileceğini ve twitter üzerindeki sohbetlerin daha sağlıklı bir hale geleceği düşünülüyor. Bu özelliğin Twitter üzerinden artan taciz ve argo olaylarının ardından geliştirildiğini belirten Twitter çalışanı bir blog üzerinden yaptığı açıklamada, bu özelliğin bir başlangıç olduğunu Twitter üzerinden yapılan tacizlerin azalması için daha farklı çalışmaların da yapılacağını duyurdu.

İlginizi Çekebilir

Facebook Çalışanları Evde Çalışmaya 2021 Yılına Kadar Devam Edecek

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu