Oyun

Türk Yapımı MMOFPS Oyunu: Sabotaj

HES Games tarafından geliştirilen ve %100 Türk yapımı olan SabotajFree to Play olmasıyla dikkat çekti. Eğer piyasaya yeni bir MMOFPS oyunu çıkıyor, Free to Play oluyor ve bu oyunu geliştirenler Türk oluyorsa öncelikle belirtelim eleştiriye oldukça açık olmak gerekiyor. 

Sabotaj henüz yapım yaşamasında olmasına rağmen geliştirici firma yani HES Games tarafından her gün oyun içi görüntüler sosyal medya üzerinden paylaşılıyor. Oyun hakkında yapılan yorumlara, oyun içi görüntülere, oyunda bulunan ekipman ve silahlara bakacak olursak oldukça başarılı bir Türk yapımı oyun bizleri bekliyor. 

Sabotaj Nasıl Bir Oyun ? 

turk yapimi mmofps oyunu sabotaj 2

HES Games adlı Türk geliştirici şirketi tarafından geliştirilen bu oyun diğer oyunlara nazaran farklı. Oyunda yer alan haritalar sıfırdan tasarlanmış ve başka bir oyundaki haritaya benzetilmeye çalıştırılmamış. Haritaların çoğunluğunda Türk kültürünü gösteren detaylar mevcut. Oyundaki silahlarda ve bıçaklarda yaratıcı desenler bulunuyor. Bununla birlikte oyunun optimizasyonu oldukça başarılı.

Sabotaj‘da Hile veya Bug Olacak Mı? 

Her oyunda olduğu gibi bu oyunda da bug ve hile mutlaka olacaktır. Günümüzdeki en yüksek oyunculu oyunlarda bile maalesef hile, hack yapan binlerce oyuncu mevcut. Bu durumu hiç bir oyun firması değiştiremez ama engelleyebilir. Öncelikle oyunun henüz yapım aşamasında olduğunu hatırlatarak, oyunda oluşabilecek bugların engellenmesi için geliştirilmeye devam ettiğini söyleyelim. Hile konusuna gelecek olursak da, mutlaka Sabotaj‘a da hile kodlamaya çalışacaklardır. Ancak şundan eminiz ki oyun geliştiricileri bu hileleri en kısa sürede tespit edip fixleyecek ve bu hileleri kullanan oyuncuları oyundan uzaklaştıracaktır. 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu