Teknoloji

TikTok Uygulaması, Trump Hükümetine Karşı Resmi Dava Başlattı!

TikTok uygulaması, Trump Hükümetine karşı resmi dava başlattı! ABD Başkanı Trump’a yönelik başlatılan bu dava bir kısa video paylaşma uygulaması olan TikTok tarafından açıldı. Davanın temel nedeni ise Trump’ın TikTok yetkililerini satışa zorlaması oldu.

 

Dava Bekleniyordu

Son aylarda günümüzün neredeyse en çok kullanılan ve en çok tartışmalara konu olan TikTok, Çin merkezli bir video paylaşım uygulamasıdır. Trump ise bu uygulamanın ABD merkezli olan Microsoft firmasına satılmasını istiyordu. Ancak Microsoft tarafından yapılan ilk teklifi kabul etmeyen TikTok yetkilileri, Trump tarafından yapılan büyük bir tehditle karşılaştı.

trump hukumetine dava acildi

TikTok uygulamasının Microsoft’a satılması için yetkililere 45 gün süre tanıyan Trump, uygulamanın satılmaması durumunda Amerika içerisinde TikTok’u yasaklayacağını bildirdi. Yapılan bu açıklamanın ardından ise TikTok yetkilileri uygulamayı satmamak konusunda kararlı olduklarını bildirirken Trump’ın bu tehdidine karşılık dava açmaya hazırlandıklarını belirtmişlerdi.

 

TikTok’tan Beklenen Açıklama Geldi

Hazırlıklarını geçtiğimiz günlerde tamamlayan TikTok yetkilileri bugün yayınlanan basın açıklamasında Trump hükümetinin yaptığı bu kötü amaçlı adımları görmezden geldiklerini, bu anlamda endişeye kapılmadıklarını ve her zaman olduğu gibi tekrar iyi niyetle yaklaştıklarını belirttiler. Bunlara ek olarak da Amerika’da bulunan kullanıcılarının güvenliklerini olağanüstü bir şekilde arttırdıklarını ve verilerin bulunduğu sunuculara bir yazılım bariyeri eklediklerini belirttiler. Açıklamanın asıl amacı olarak da Trump yönetimine açacakları dava için yapılan hazırlıkların tamamlandığını ve bu davanın resmi olarak başlatıldığını açıklamalarına eklediler. Bu tür konular üzerinde çalışan kişiler tarafından yapılan yorumlara bakacak olursak, bu atışmanın temelinde Amerika ve Çin arasında yaşanan ticaret savaşları yatıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu