Genelİpin UcuNasıl Yapılır?Oyun

Steam’de Arkadaş Ekleme Sorunu (Çözümü) 2021

Steam arkadaş ekleme sorunu ve ücretsiz edinebileceğiniz bilgiler.

Steam arkadaş ekleme nasıl yapılır? Steam arkadaş ekleyememe sorunu nasıl çözülür? Birini arkadaş listeme eklemek istiyorum fakat bulamıyorum. Tüm bu soruların yanıtı yazımızda…

Öncelikle Steam’da arkadaşlık konusunu sosyal medyadan alışık olduğumuz şekilde gerçekleştirmiyor. Valve bu noktada biraz daha ayrı bir tutum sergiliyor. Steam seviyeniz ile doğru oranda ilerleyen bir arkadaş ekleme hakkı tanıyor. Sadece bununla da sınırlı değil, belli bir tutarda alışveriş yapmazsanız ancak karşı taraf sizi arkadaş ekleyebiliyor. Dilerseniz tüm ayrıntılarıyla rehbere başlayalım.

Cs Go Konuşma nasıl yapılır bilmiyorsanız linke tıklayın. Cs Go’da Nasıl Konuşulur? 

Steam Arkadaş Ekleme Ücret ve Limiti Ne Kadar

Diğer web siteleri basmakalıp bir biçimde “Arkadaş ekleyebilmeniz için 5$’lık alışveriş yapmanız gerekmektedir” diyor. Aslında çok haksız değiller fakat sırf dostlarınızı listenize dahil edebilmeniz için yüklü bir miktara oyun satın almanız şart değil. Çünkü Steam dolar kuru 2.1 TL’de sabitlenmiş durumda. Yani 15 TL’lik bir yükleme yapmanız yeterli. Aynı zamanda Steam oyun satın almanızı da şart koşmuyor, yalnızca cüzdanınıza para yüklemeniz yetiyor. Şu an steam arkadaş ekleme ücretsiz bir şekilde yapılamamakta. Yakın zamanda güncellemelerde bedava olması beklenmektedir.

Aynı zamanda arkadaş ekleyemiyorsanız ve para yatırmak istemiyorsanız da çözüm basit. Sorunu yaşadığınızda kişiye “Sen beni ekle” derseniz. Listenizde ilk birkaç kişiye uygun yer olduğu için sorun yaşamadan birbirinizi listenize ekleyebilirsiniz.

Steam Arkadaş Ekleme İşlemi

 1. Steam’i aç. Programı Steam amblemine sahip koyu mavi uygulamaya basarak başlatabilirsin. Steam’e daha öncesinden giriş yaptıysan, bu uygulamayı açtığında program seni en son açtığın sayfaya yönlendirecektir.
 2. Şu simgeye tıklayın ☰ : Bu seçenek, ekranın sol üst köşesinde yer almaktadır.
 3. Arkadaşlar adlı seçeneğe tıklayın. Bu seçeneği ekranın sol köşesinde bulabilirsin.
  • Android kullanıyorsan, Sohbet seçeneğine dokun.
 4. Arama çubuğunu açın: Arama çubuğunu kullanmak için ya monitörü aşağıya doğru kaydır (iPhone) veya monitörün sağ üst köşesindeki büyüteç simgesine dokun (Android).
 5. Bir arkadaşın ya da grubun ismini yazın: Yazdığın sırada, arama çubuğunun altındaki bölümde kullanıcı isimleri ortaya çıkacak.
  • iPhone kullanıyorsan, arama çubuğunun altındaki Tüm Oyuncular adlı sekmeye dokunman gerekiyor.
  • Android kullanıyorsan, arama çubuğunun altındaki Tüm Oyuncuları Ara adlı sekmeye dokunman gerekiyor.
 6. Arkadaşın olmasını istediğin kullanıcı ismine dokunun: Kullanıcı ismini doğru yazdıysan, yazma işlemini bitirdiğinde bu isim arama çubuğunun altında gözükecektir.
  • Android’te kullanıcı ismine iki kez dokunman gerekiyor: Arama çubuğunun altındayken bir kez ve sonraki sayfada da bir kez daha.
 7. Arkadaş Ekle adlı seçeneğe dokunun: Bu seçeneği, eklemek istediğin kişinin profil resminin altında bulabilirsin. Dokunma işlemini bitirdiğinde, bu kullanıcı Steam’deki Arkadaş listene eklenecektir. Lakin gönderdiğin arkadaş isteğinin eklediğin kişi tarafından kabul edilmesi gerekiyorsa, bir süre beklemen gerekebilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu