Nasıl Yapılır?

Spotify Şarkı Listesi YouTube Music’e Nasıl Aktarılır?

Günümüzde en çok indirilen uygulamalar arasında müzik dinleme servisleri geliyor. Bu uygulamalar sayesinde geçmişten günümüze neredeyse tüm parçaları bulup dinlemek şarkı listesi oluşturmak mümkün. Çünkü yasal dinleme olanağı tanındığı için sanatçılar da talep gördükleri oranda gelir sağlamaktalar. Hal böyle olunca birçok şarkıcının ve grubun eserlerini burada tanıttığını görüyoruz. Özellikle güncel teknolojinin nimetlerinden faydalanılarak pratik bir kullanım konforu sunuyorlar.

Üyelik biçiminize göre çevrimdışı dinleme, reklamsız mod gibi seçenekler de mevcut. Buradaki müşteri kitlesi her geçen gün büyürken dijital dinleme platformlarının arasına yenileri de katılıyor. En son Youtube Music piyasaya çıkmış ve kısa sürede birçok kişinin beğenisini kazandı. Spotify ve Apple Music‘ten sonra ayrı bir alternatifin ortaya çıkması tercih şansımızı arttırdı diyebiliriz. YouTube’un en son giriş yapan isim olmasından dolayı farklı platformlardan geçiş yapacak kişiler eski kullandıkları uygulamadaki verilerini tekrardan nasıl oluşturacaklarını düşünüyor ancak bu durum hayli bir zaman alacaktır. Eğer siz de önceden Spotify şarkı listesi oluşturanlardan biriyseniz ve hepsi YouTube Music’e nasıl aktarılır diyorsanız cevabını yazımızda detaylı şekilde anlatacağız.

Youtube Music Şarkı Listesi Aktarmak

Spotify’daki Şarkı Listesini YouTube Music’e Aktarmak

Müzik arşivinin genişliği konusunda benzerlerinin önüne geçen yeni uygulama çeşitli kampanyalarla görücüye çıkmıştı. Dahil olanların işine yarayacak şarki listelerini aktarma için aslında çok yöntem var. Ücret karşılığında hizmet sunan araçların yanında ücretsiz ve sağlıklı şekilde şarkı listesini Youtube Music’e aktarma imkanı tanıyan servisler de mevcut. Her ne kadar tamamını transfer etmeye çalışsanız da hiçbir servis sizde yüzde yüzlük bir transfer garantisi veremez. Dolayısıyla birkaç şarkının eksik gelebilmesini kabul etmek durumundasınız. İşlemi sağlarken PlayListBuddy adındaki servisten faydalanacağız. Sitenin adresi: https://www.playlistbuddyapp.com/

Spotify Şarkı Listesi Aktarmak

Şarkı Listelerini Youtube Music’e Aktarma Yöntemi

1. Paylaştığımız bağlantıya tıkladıktan sonra gelen ekrandaki Login to Spotify butonuna basarak hesabınıza giriş yapın.
2. Hemen sol tarafta kalan takip ettiğiniz çalma listelerinin yer aldığı kısım olacaktır. Üzerine bastığınızda sağda şarkılar görünecektir.
3. Ardından sağ üstten Sing in YouTube butonunda diğer hesabınıza bağlanın.
4. Devamında sağ üstteki köşeye gelen yeni butonlar arasındaki Contert Playlist ifadesine tıklayınca listeleriniz aynı isimle YouTube Music’e aktarılacak.

Listenin sayısına, büyüklüğüne göre aktarım ve yeni uygulamada oluşturulma süresi değişebilir. Bu yüzden şarkı listesi aktarımı tamamlanmadan kapatmayın. Tamamı bittiğinde ise Youtube Music üzerinden de düzenlemelerinizi yapabilirsiniz. Ayrıca uygulama üzerindeki videoları, şarkıları indirme gibi bir isteğiniz varsa Youtube Video İndirme Nasıl Yapılır başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu