Genel

SpaceX ve Elon Musk HBO Dizisi Oluyor!

HBO yeni bir proje ile geliyor!

HBO’nun yeni rojesi Elon Musk’ın SpaceX şirketini konu alacak. Bir grup mühendisten oluşturmuş olduğu takım ile gerçekleştirdiği çalışmalar ve 30 Mayıs 2020 tarihinde uzaya fırlatılan Falcon 9 roketinin hikâyesi dizinin ana konusunu oluşturacak ve her şey bunun etrafında dönecek. Uzay temalı olacak olan bu yapım, altı bölümlük bir mini dizi olarak yayınlanması düşünülüyor. Başarılı SpaceX uzay görevinde NASA’nın Crew Dragon kapsülündeki Doug Hurley ve Bob Behnken isimli astronotlar, Uluslararası Uzay İstasyonu’nda  (ISS) geçen iki aydan sonra güvenli bir biçimde Dünya’ya geri dönüş yapmışlardı.

Dizinin senaryosunu Amerikalı ünlü senarist Doug Jung kaleme alıyor. Jung, 2016 yapımı Star Trek Beyond filminin de senaryosunu yazmıştı, oradan hatırlayanlarınız mutlaka olacaktır. Doug Jung ayrıca Mindhunter, Big Love, Dark Blue gibi dizilerin senarist ekibinde de bulunmuştu.

Dizi bir kitap yardımı ile uyarlanarak ekranlara taşınacak. Elon Musk’ın biyografisini yazan yazar olarak bilinen ve The Economist, Chicago Tribune, CNET gibi yayınlarda yazıları bulunan Ashlee Vance’in eseri dizinin en temel kaynağı olacak. Vance 2015 senesinde Elon Musk: Tesla, SpaceX, and the Quest for a Fantastic Future adlı biyografi türündeki eseri yayımlamıştı.

Dizinin yapımcıları arasında Channing Tatum’un beraberinde Reid Carolin, Peter Kiernan ile beraber HBO Films’in eski başkanı Len Amato bulunuyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu