Oyun

Sony’den, “Oyun Fiyatları Gayet İyi” açıklaması

Sony’nin yeni nesil oyun konsolu PlayStation 5 bildiğiniz üzere daha pahalı oyun fiyatları ile birlikte geliyor. Activision, Take-Two firmalarının ardından Sony de birinci parti oyunlarını yeni nesil oyun konsolları için Amerika’da 70 dolar, Avrupa’da ise 80 Euro’dan satışa sunmaya başladı. PlayStation’un CEO’su Jim Ryan ise bu fiyatın ideal olduğunu söylüyor.

The Telegraph ile röportaj yapan Jim Ryan,”Büyük PS5 oyunları için belirlemiş olduğumuz 70 dolarlık fiyat etiketi, bu dev yapıımlar için gerekli büyüyen geliştirme kaynaklarımızın bir yansıması. 70 doların gayet makul bir fiyat olduğunu düşünüyorum.” ifadelerini kullandı. Jim Ryan ayrıca fiyat/performans olarak bakıldığında PS5 oyunlarının diğer herhangi bir eğlence ürününden daha iyi konumda olduğunu da ekledi.

The Telegraph ayrıca, PlayStation’un CEO’su Jim Ryan’a, “Yeni God of War oyunu PS4’e gelecek mi?” sorusunu da iletti. Jim Ryan sorulan bu soruyu cevapsız bırakmayı tercih etti. God of War: Ragnarok oyunu 2021’de çıkış yapacak lakin PS4’e gelip gelmeyeceği konusu henüz kesinleşmiş değil.

Yenil Nesil Konsol’da Oyunlar 70 dolar

Yeni nesil konsolların oyun fiyatlarının yükselmesi gerekli olduğu konusunda son bir yıl içerisinde epey bir tartışma yaşanmıştı. Birçok oyun yapımcısı, oyun geliştirme maliyetlerinin arttığını ve oyun fiyatlarının da artık buna göre yükselmesinin şart olduğunu savundu. Geliştiriciler, 2005’ten bu yen temel fiyatların 60 dolar olduğunu ancak yapım maliyetlerinin ise %300 arttığını söyledi.

Fiyat artışına şu en temel kadar Sony, Take-Two, Activision ve EA de dahil olmak üzere hemen her büyük yapımcı destek vermiş durumda. Xbox tarafından ise henüz bir bilgi yok ancak onların da yine ağır ağır 70 dolara geçiş yapması bekleniyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu