Teknoloji

Sony Yeni Kulaklığı WH-1000XM4’ü Tanıttı

Geçtiğimiz günlerde Sony tarafından üretilen Kulaküstü kulaklık WH-1000XM4’ün fragmanı yayınlanmıştı. Fragman yayınlanan görseller ve özellikler birçok kullanıcıyı heyecanlandırmıştı. Fragmandaki birçok başarılı özelliğiyle henüz satışa çıkmadan müşteri potansiyeli kazanan kulaklığın resmi tanıtımı bugün Sony tarafından yapıldı.

Yeni Modelde 360 derece Reality Audio Desteği Bulunuyor

Bundan iki yıl önce WH-1000XM3 modeliyle karşımıza çıkan kulaklığın birçok yeni özelliği bulunuyor. Kulaküstü kulaklığın paylaşılan detaylarına bakacak olursak diğer modellerin gelişmiş hali olarak karşımıza çıkacak. Japonya’nın önde gelen teknoloji şirketlerinden olan Sony, yeni çıkarttıgı WH-1000XM4 modelinde 360 derece Reality Audio desteğini ekledi. Bununla beraber yeni gelen özellikler arasında gürültü engelleme özelliği bulunuyor.

sony yeni kulakligi wh 1000xm4u tanitti 2

Konuşmaya Başladığınızda Müzik Otomatik Olarak Durdurulacak

Sony tarafından paylaşılan resmi tanıtım videosunda da görüldüğü gibi ortam seslerini kulaklık ayarlarından değiştirilebilecek. Daha doğrusu kulaklığın Adaptif Ses Kontrolü özelliği sayesinde ortam sesleri istenilen şekilde kulaklığa yansıtılabilecek. Ayrıca kulaklık Headphones Connect uygulamasıyla Android veya iOS telefonlarda rahatlıkla uzaktan kontrol edilebilecek. Uygulama içerisinde belirttiğiniz konuma göre ayarlar yapılabilecek. Yani istediğiniz bir mekana girdiğinizde daha önce kaydettiğiniz ayarlar devreye girecek. Bununla beraber kulaklığı kullandığınız sırada konuşmaya başlarsanız dinlediğiniz müzik duraktalılacak, konuşmayı bitirdiğinizde ise müzik kaldığınız yerden devam edecek. Kulaklığın Türkiye fiyatı henüz belli değil. Ancak diğer ülkelerdeki satış fiyatı 350 dolar olarak belirlendi. Bu da yaklaşık 2.540 TL yapıyor. Ürün ülkemize girdiğinde vergilerle beraber fiyatı 4000 TL civarı olması bekleniyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu