Oyun

Sony, PlayStation 5 Hakkında Soruları Yanıtladı

PlayStation 5 hakkında birçok insanın aklında soru işaretleri var. Sony, bu soru işaretlerini giderebilmek isteyen ve bilgi almak isteyen oyun severler için web sitesinde “Sıkça Sorulan Sorular” isimli bir içerik yayımlandı. 12 Kasım 2020 tarihinde satışa sunulacağı söylenen bu konsol ile uyumlu olan oyunların bölgesel sınırlama uygulamasına maruz kalmayacağı denildi.

Japonya’daki marketlerde yerini alan bir oyunun Amerika’de resmi olarak yayımlanmasa bile çalışacağı açıklandı. Bunun dışında 19 Kasım 2020 tarihinde ülkemizde piyasaya sürülecek olan PlayStation 5’in kısa bir zaman önce karaborsaya düştüğünü sizlere aktarmıştık.

PlayStation 5 hakkında bilgi almak isteyenler ne yapmalı?

PlayStation 5’in Sony’e ait olan PlayStation Now isimli bulut oyun servisini desteklediği de açıklanmış. Bundan sonra daha eski olan PlayStation oyunlarını da oyanayabileceksiniz. Bu servis ile bizlere sunulmuş oyun sayısı beklediğimizden fazla olacak gibi gözüküyor.

PS Now ise PlayStation 2, PlayStation 3 ve PlayStation 4 ‘de yayınlanan oyunların indirilmesini sağlayacak. PlayStation 4 için hazırlanan oyunların (en az 4000 adet oyun) PlayStation 5’te oynanabildiğini açıklayarak kullanıcılarının yüzlerini adeta güldürmüştü.

Assassin’s Creed Valhalla, Borderlands 3, Devil May Cry 5 Special Edition ve NBA 2K21 gibi herkes tarafından merak ile beklenen oyunlar ile buluşmamıza çok az bir zaman kaldı. Sony tarafından yayınlanan “Sık Sorulan Sorular” isimli içeriğe “bu adresten“ erişebilirsiniz.

Daha önce PlayStation 4 için hazırlanan oyunların çok azı demo sürümleri ile birlikte PlayStation 5’te çalışacak. Önümüzdeki senelerde ise böyle bir sorun olmayacak. Eski PlayStation modelleri için hazırlanan oyun demolarının hepsi bu konsolda da çalışacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu