Genelİpin UcuNasıl Yapılır?

Sivilce Lekeleri Nasıl Geçer? Sivilce Maskesi Nasıl Yapılır.

 

Sivilce özellikle ergenlik çağı ile birlikte her yaşta bizlere sorun olan, birçoğumuzun kabusu olmuş bir şey peki

sivilce lekeleri ve yaralarından nasıl kurtulabiliriz?

Öncelikle herkesin cildi birbirinden farklı ve kiminin aşırı yağlı kiminin aşırı kuru bir cildi var. Bundan dolayı bu bahsedeceğimiz yöntemleri uygulamadan önce doktora muayene olmanızda fayda var. Bunun yanı sıra alerjiniz olup olmadığını anlamak için bahsedeceğimiz sivilce kürlerini kullanmadan önce cildinizin küçük bir bölümüne sürüp biraz bekleyip alerjiniz olup olmadığını kontrol etmelisiniz.

Sivilce Yaraları Nasıl Geçer ?

Öncelikle sivilce yaralarının oluşma sebebinden bahsetmekte fayda var. Sivilce yaraları genelde patlattığımız sivilcelerin ardında kalan siyah lekeler şeklinde kendini gösterir. Bu lekelerin geçmesi için uzun zaman geçmesi gerekebiliyor. Tedavilerinde ise genellikle derinliği ve olduğu bölgeye göre farklı yöntemler uygulanıyor. Bu yöntemlerden en etkili olanları ise genelde lazer ve peeling tedavisi olmakta.

Lazer ve Peeling ile  Lekeleri Geçirmek;

Uzman doktor veya güzellik uzmanları tarafından belirlenen ve uygulanan bu sivilce izleri geçirme yöntemi genelde birkaç seansta gözle görülür etkiler gösteriyor. Ama merdiven altı yerlerde uzman olmayan kişiler  tarafından yapılması cilt kanseri gibi çeşitli rahatsızlıklara sebep olabiliyor. Bu işlemin yanı sıra doğal yollar ile de sivilce izlerinden kurtulmanız mümkün

indir 1

Doğal Sivilce Kürleri ;

GÜL SUYU MASKESİ

Cilt temizleme de akla gelen ilk bitkisel yöntemlerden biri gül suyudur. Cilt temizlemek için birebirdir. “Yüzdeki sivilce izi nasıl geçer?” sorusunun yanıtı arayanlar için işte gül suyu maskesi tarifi:

110 ml gül suyu, iki yemek kaşığı balı, iki yemek kaşığı şekeri ve eczaneden alabileceğiniz E vitaminini iki yemek kaşığı kadar bir kaba koyarak karıştırın. Pamuğu bu karışıma batırarak cildinize uygulayın. Ortalama 5 dakikayı geçmeyecek şekilde bunu yapın. En son olarak ise ılık bir su ile cildinizi temizleyin.

Limon ve Bal Maskesi:

Sivilce izlerine ne iyi gelir? Diyorsanız limon maskesini sizlere önerebilirim. Yapımı çok basit olan bu tarif için;

  • 1 yemek kaşığı limon
  • 2 yemek kaşığı bal

1 yemek kaşığı limon suyu ile 2 yemek kaşığı balı bir kaba koyarak karıştırın. Bu karışımı 3-4 dakika karıştırın. Karıştırdıktan sonra oda  ısısına  gelene kadar bekleyin. Daha sonra sıkıntı olan bölgeye sürerek 15 dakika bekletin. Sonra ılık su ile temizleyin.

Sivilce

Elma Sirkesi ve Maden Suyu Tarifi:

  • 1 çay bardağı maden suyu
  • 1 çay bardağı elma sirkesi

Maden suyu ve elma sirkesini karıştırarak sabah akşam günde iki defa sivilcelerin üstüne pamukla uygulamamız gerekir. Ardından yarım saat sonra ılık su ile yıkayın. Bu yöntemlerden sizlere uygun olan ve evinizde temin edebileceğiniz ürünlerden oluşan bu kürleri uygulayarak kısa sürede  lekelerden kurtulabilirsiniz.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu