Teknoloji

Silinen numaraları geri getirme iPhone

iPhone’da Silinen Numaraları Geri Yükleme

Apple marka telefonunuzdan silinen numaraları geri yüklemek için sizlere üç yöntem hazırladık. Bu üç farklı yöntem ile birlikte silinen numaraları geri getirebileceksiniz. Bu yöntemler sayesinde kolay ve güvenilir bir biçimde rehberinizden silinen bir numarayı geri getirebilirsiniz. Ayrıca isterseniz anlık olarak akıllı telefonunuzda bulunan numaraları yedekleyerek silinme ve sıfırlanma durumunda geri yüklemeyi kolaylaştırabilirsiniz.

iTunes Kullanarak Silinen Numaraları Geri Getirme

ITunes, iPhone’nunuz ile alakalı pek çok işlemi kolayca yapabileceğiniz bir platformdur. Buna telefon bilgilerinizi yedeklemek ve numaralarınızı silindiği takdirde geri getirmek de dahildir.

  • İlk olarak bilgisayarınızda iTune programı yüklü olmalı ve telefonunuz ile bilgisayarınızın eşleşmiş olması gerekir.
  • Ardından programda bulunan Cihazlar sekmesinden iPhone’nunuzu bulun ve buna sağ tıklayın.
  • Karşınıza çıkacak olan ekranda “Yedekle ve Geri Getir” seçeneği belirecektir. Bunu seçerek işleme devam edebilirsiniz.
  • Karşınıza çıkan yedekleme listesinde “Önceki Ayarlara Dön” seçeneğine dokunun telefonunuzun son yedeklenmiş haline dönecektir. Bununla birlikte iPhone akıllı telefonunuzda silinmiş numaraları yedekleme yöntemiyle geri getirebilirsiniz.

iPhone Kişilerini Yedek Veya Arşivden Geri Getirme

Şayet bir bilgisayara sahip değilseniz ya da bilgisayar ile uğraşmak istemiyorsanız da basit bir yöntem ile iPhone kişilerinizi geri getirebilirsiniz. Bu yöntemde bir bilgisayara ya da iTunes programına ihtiyacınız yok.

  • iPhone’da bulunan Adres Defteri uygulamasına gidin. Uygulama içinde karşınıza çıkan “İçe Aktar” seçeneğini ve ardından “Adres Defteri Arşivi”‘ni seçerek arşivlenmiş son kişileri telefon rehberinize geri aktarabilirsiniz.
  • Adres Defterine ya da en son yedeğin Uygulama Destek klasörüne geçiş yapın. Akıllı telefonunuzda bulunan kişi listesinin bu klasörde olup olmadığına bakın. Yedek sürücüden kopyalayarak klasörü eskisiyle değiştirip aynı dosya konumuna yapıştırın.

Bahsettiğimiz işlemler ile akıllı telefonunuzdan silinmiş olan numaraları geri getirebilirsiniz. Lakin bu yöntemi kullanabilmek için rehber bilgilerinizin yedeklenmiş olması gerek. Aksi takdirde bu yöntem başarısız olacaktır.

Program Kullanarak Akıllı Telefon Numaralarını Geri Getirme

Listemizin sonunda diğer yöntemlere göre daha basit bir metoda yer verdik. IPhone’da silinen numaralarınızı geri getiremiyorsanız bir program ile birlikte bunu halledebilirsiniz. Bilgisayarınıza yükleyebileceğiniz birkaç program ile birlikte silinen bütün numaraları geri getirebilirsiniz. Bu yöntemin az önce bahsettiğimiz bu iki metoda göre daha kolay.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu