Nasıl Yapılır?

Silinen Dosyaları, Belgeleri ve Fotoğrafları Geri Getirme Yöntemi

Teknoloji geliştikçe eski alışkanlıklarımızı bir kenara kaldırdık. Eskiden bir fotoğrafı veya bir belgeyi raflarımızda çekmecelerimizde saklarken, teknolojinin gelişmesiyle bilgisayarımızda, tabletimizde ve telefonumuzda saklamaya başladık. Hatta artık birçok kişi önemli belgelerini daha güvenli olduğu için taşınabilir disklerde, bulut sunucularda saklamayı tercih ediyor. Bu yöntemler aslında güvenilir olsa da bazen silinebiliyor. İşte sizler için tam da bu noktaya değineceğiz. Dosyalarınız, belgeleriniz hata fotoğraflarınız silindi diye artık üzülmenize gerek yok. Silinmiş tüm belgelerinizin ilacı silinmiş ögeleri geri getirme programı olabilir.

SİLİNEN DOSYALAR, BELGELER NASIL GERİ GETİRİLİR?

Geri getirme programları silinen belgelerini geri getirebilir. Ancak unutmayın bu programlar silinen belgeleri %100 geri getiremeyebilir. Silinen dosyalar silinme aşamasında hasar veya zarar görmüşse bu belgeleri geri getirmek biraz can sıkıcı olabilir. Silinirken zarar gören belgeler geri getirilebilse bile eksik veya bozuk bir şekilde karşımıza çıkar. Ancak unutmayın ki her silinen dosya zarar görmez. Eğer silinen dosya manuel olarak, herhangi bir program yardımıyla silinmemişse büyük ihtimal dosyanızı geri getirebilirsiniz.

VERİ KURTARMA PROGRAMI: RECUVA

Piriform tarafından geliştirilen bu program ücretsiz bir şekilde yayınlanan bir veri kurtarma yazılımıdır. Bu program silinen dosyalarınızı güvenli bir yol izleyerek kurtarabilir. Hatta bu program USB bellek aygıtı ve SD kartta bulunan dosyalarınızı ve belgelerinizi de kurtarabilir. Programı herhangi bir arama motoru üzerinden “Recuva İndir” kelimesini aratarak çıkan sonuçlar üzerinden indirebilirsiniz.

veri kurtarma programi recuva

Recuva veri kurtarma programı ücretsiz bir şekilde yayınlansa da programın profesyonel bir sürümü de mevcut. Eğer kurtarmak istediğiniz dosyalar çok büyük değilse ücretsiz sürümü işinizi görecektir. Ancak kurtarmak istediğiniz dosyalar çok büyük veya sizin için çok önemliyse ücretli sürümü satın almanızı tavsiye ediyoruz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu