Oyun
Trend

Sanal Gerçeklik Gözlüğü Oyun Önerileri

Sanal gerçeklik videoları ve oyun önerileri, hangi oyun daha iyi ve amaçları neler işte oyun dünyasının yeni trendleri

Sanal gerçeklik gözlüğü oyun önerileri oyun anlayışınıza yeni bir boyut kazandıracaktır. Sanal gerçeklik (VR) konseptinin tarihi 1990’lı yıllara dayanır. Fakat VR gözlükleri kullanım alanının sınırlı olması ve yüksek mâliyeti nedeniyle pek tercih sebebi olmamıştır. Neyse ki teknoloji ilerledikçe bu gözlükler daha bağımsız bir duruma gelmiş ve rağbet gören aksesuarlar arasına girmiştir.

Sanal Gerçeklik Nedir? Tarihçesini öğrenmek için yazımızı okuyabilirsiniz https://www.bilgiyazar.net/sanal-gerceklik-nedir-kisa-tarihcesi/

En İyi Sanal Gerçeklik Oyun Önerileri

Bu oyunları oynayabilmek için Oculus Quest 2, HTC Vive, Windows Mixed Reality, Valve Index , PlayStation VR gibi gözlüklerden birine sahip olmanız lâzımdır. Windows Mixe1d Reality,  Valve Indexve HTC Vive gözlüklerinin kullanımı güçlü bir sistem gerektirir. Bilgisayarınızda yüksek sınıf bir GPU ve hızlı bir işlemci varsa oyun deneyiminiz verimli olacaktır. Oculus Quest 2 ve buna benzer bağımsız VR gözlüklerinin olduğu da unutulmamalıdır. Haydi gelin sanal gerçeklik oyunlarına göz atalım şimdi:

The Elder Scrolls V: Skyrim VR

Sanal gerçeklik oyun tavsiyeleri arasında öne çıkan bu oyunun PC ve PlayStation 4 platformlarında çalıştırılması mümkündür. Bethesda Game Studios tarafından geliştirilmiştir ve 2017 yılında piyasaya sürülmüştür.

20 yıldan fazla bir süredir oyun dünyasında adından söz ettiren The Elder Scrolls serisine ait bir oyundur. Harita çeşitliliği, zevkli atmosferi ve etkileyici grafikleriyle VR deneyimini zirvede yaşamak isteyenlere hitap etmektedir.

Batman: Arkham VR

Rocksteady Studios imzalı bu oyun 2016 yılından beri popüleritesini korumaktadır. Arkham adlı bir şehirde geçen oyun, çeşitli suçlarla mücadele etmeye dayanır. Batman severlerin rağbet gösterdiği bu oyun heyecan isteyenlere göredir. Batman’in dedektifliğini ön plana çıkaran oyun; çok hareketli değildir. Kavga-dövüş, kaçma-kovalama gibi olayların görülmediği bu oyundaki görevleriniz; etrafınızı incelemek, suç mahallerinde dolaşmak ve Bruce Wayne’in dünyasında gezintiye çıkmaktır.

Iron Man VR

Sanal gerçeklik oyun önerisi arayışındaysanız, bu da değerlendirebileceğiniz alternatifler arasındadır. PlayStation 4’te oynanabilen bu oyun, Camouflaj tarafından geliştirilmiştir. 2020 yılında çıkış yapmıştır. Kulaklığınız, bir de VR gözlükleriniz hazırsa; Avengers ekibine dâhil olmak ve Tony Stark’ın zırhını ele geçirmek için daha fazla beklememlisiniz!

Düşmanlarınızın hakkından gelmek için atacağınız yumruklar enerji patlamasına yol açacaktır. Bu da sahip olacağınız Iron Man kostümüne lâyık bir harekettir! Oyunda Ghost adlı bir hackerle uğraşmanız gerekecektir. Fakat yine de, oyunun hikâye bazlı olduğu söylenemez.

Falcon Age

Outerloop Games’in; PC, Nintendo Switch ve PlayStation 4 için geliştirdiği bu oyun, çıkış yaptığı 2019 tarihinden beri ilgi görmektedir. Son derece eğlenceli bir macera oyunudur. Oyunda bir robot imparatorluğu gezegeninizi ele geçirecektir. Dünyada sadece siz ve evcil kuşunuz kalmışken robotlarla mücadele etmeniz kolay olmayacaktır.

Ancak endişelenmenize gerek yoktur. Bu sevimli kuş, bir şâhin olacak ve sizin yeni yetenekler öğrenmenizi sağlayacaktır. Oyunun atmosferi ve görselleri No Man’s Sky ile benzerlik göstermektedir.

Microsoft Flight Simulator

Sanal gerçeklik oyun tavsiyesi isteyenler için bu da keyifli bir seçenektir. Xbox Series S ve PC platformlarında çalışan oyun Xbox Game Studios ile Microsoft Corporation işbirliğinden doğmuştur. 1 yıl önce çıkan oyun, çarpıcı manzaralarıyla oyuncuları etkilemektedir. Uçaklarının her biri titizlikle detaylandırılmıştır. Unutulmaz bir deneyim vaad eden oyun, size kendinizi bir pilot gibi hissettirecektir.

Oyunda tüm anahtarları ve düğmeleri yakından incelemeniz mümkündür. Dünyanın farklı bölgelerindeki havalimanlarına yapacağınız seyahatler zamanın nasıl geçtiğini anlamanıza engel olacaktır!

Arttırılmış gerçeklik Uygulama Alanları ile ilgili yazımıza buradan ulaşabilirsiniz. https://www.bilgiyazar.net/artirilmis-gerceklik-uygulama-alanlari/

No Man’s Sky

PC, Xbox Series S, PlayStation 5, Xbox One ve PlayStation 4 desteği bulunan oyun Hello Games’in imzasını taşımaktadır. No Man’s Sky beklentileri karşılamayınca oyunun VR modu, çeşitli güncellemelerin ardından kullanıma sunulmuştur. Oyunda temel amaç, evrenin merkezine ulaşabilmektir. Yol boyu pek çok gezegeni dolaşabileceğiniz bu oyunda kendinize ana üs inşa etmeniz veya uzaydaki düşman gemileriyle savaşmanız da mümkündür.

Farpoint

Impulse Gear’in geliştirdiği bu oyun PlayStation 4’ü desteklemektedir. Birinci şahıs nişancı oyunudur. Tehlikeli bir bölgede geçen oyun, sizi ölümcül düşmanlarla kıran kırana bir mücadeleye davet etmektedir. Kısa olmasına rağmen gâyet eğlencelidir.

Beat Saber

PC, PlayStation 4 ve Oculus Quest kullanıcılarının oynayabileceği bu oyun Beat Games firması tarafından geliştirilmiştir. Müzik ve ritim oyunudur. Fakat sahte enstrümanlar yerini sanal ışın kılıçlarına bırakmıştır. Müzik çaldığı esnada farklı renk kodlarına sahip blokların size doğru kaydığını göreceksinizdir. Bunlara ışın kılıçlarınızla vurmayı başarmanız gerekmektedir. Ancak müzik çalarken karşılaştığınız engeller yana kaymanıza veya eğilmenize yol açabilir. Bu da bir yandan işinizi zorlaştıracak, fakat diğer taraftan da sizi eğlendirecektir. Orijinal versiyonunda 10 şarkı vardır. Fakat yeni şarkılar ekleyebilmeniz de imkân dâhilindedir.

Teknolojinin Çeşitleri Nelerdir?

Diğer Sanal Gerçeklik Oyun Önerileri

Elbette sanal gerçeklik oyunları nelerdir? sorusunun cevabı bunlarla sınırlı değildir. Şunlar da tercih sebebiniz olabilir:

 • House of Terror VR
 • Final Kick VR
 • WingSuit VR
 • BattleZ VR
 • VR Noir
 • End Space VR for Cardboard
 • Deep Space Battle VR
 • Roller Coaster
 • Egypt VR
 • Hardcode VR
 • Ping Pong VR
 • InCell VR
 • InMind VR, InMind 2 VR
 • VR X-Racer
 • Trooper 2
 • Snow Strike VR
 • VR Street Jump
 • Highway Traffic 360

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu