Teknoloji

Samsung silinen dosyaları geri getirme

Mobil telefonlar çıktı çıkalı artık tüm özel yaşantımız bu cihazların elinde. Bu sebeple artık mobil cihazlar hayatımızın odak noktasında. Banka hesapları, e-posta hesapları, kuzenin düğünü, sevgilinin doğum günü, bebeğinizin ilk adımları hepsi bu mobil cihazların içerisinde. Bazen öyle kazalar olabiliyor ki, bir fotoğrafı veya komple bir galeriyi inanılmaz hatalar yaparak silebiliyoruz. Bizim için bu kadar kıymetli olan anları sildiğinizde yaşamakta olduğunuz hayal kırıklığını tahmin edebiliyorsunuzdur, zaten bu yazıyı okuyorsanız da eminim beni çok iyi anlıyorsunuz. Bu hatalar daima kullanıcı kaynaklı değil kimi zaman de sistemsel ve zararlı yazılımlardan kaynaklı olabiliyor. Her ne nedenle olursa olsun herhangi bir Samsung cihazınızdan dosya silindiğinde yapmanız gerekli olan tek şey hızlı davranmak.

Peki, Samsung silinen dosyaları geri getirme işlemi nasıl yapılır? Bu işlem, cihazınızın markasına, silinen dosyaların diğer bir yerde yedeklenip yedeklenmediğine; dosyaların üçüncü taraf bir mobil uygulamaya ait olup olmadığına göre değişiklik gösterebiliyor. Android silinen dosyaları geri getirme işlemi için uygulayabileceğiniz tüm metotları sizin için anlattık ve kullanabileceğiniz farklı uygulama ve programlardan bahsettik.

Android silinen dosyaları geri getirme yöntemleri:

  • Eğer varsa geri dönüşüm kutusunu ya da arşivi kontrol edin.
  • Bulut yedeklemesini kontrol edin.
  • WhatsApp yedeklemesini kontrol edin.
  • Masaüstü veri kurtarma programlarını deneyin.
  • Android veri kurtarma uygulamalarını deneyin (Birazdan açacağız.)
  • Dosya geri yükleme hizmetlerini deneyin.
  • Uygulama geliştiricisiyle iletişime geçin.

Samsung Silinen Dosyaları Kurtarma Uygulamaları

Eğer üçüncü taraf masaüstü veri kurtarma programları kaybettiğiniz verileri geri getiremediyse; Samsung silinen dosyaları geri getirme işlemi için kullanabileceğiniz başka bir seçenek de direkt Google Play üzerinden üzerinden cihazınıza indirerek kullanabileceğiniz Android silinen dosyaları geri getirme uygulamalarıdır.

Buradan Google Play üstünde Dumpster Geri Dönüşüm Kutusu mobil uygulamasını indirin. İndirdiğiniz Android silinen dosyaları geri getirme uygulaması üstünden son sildiğiniz fotoğraf ve videolarınızı kurtarabilirsiniz. Dumpster Geri Dönüşüm Kutusu yerine alternatif mobil uygulamaları da deneyebilirsiniz.

Ayrıca, Dumpster uygulamasını yükleyebilirsiniz. Rootlu veya rootsuz farketmez, telefonun geri dönüşüm kutusudur. Tıpkı bilgisayardaki gibi. Sildiğiniz bir dosyayı hemen içerisine alır. Siz silmedikçe de silmez. Yani sildiğiniz her şey önce geri dönüşüm kutunuz olmuş olan Dumpster uygulamasına gider. Oradan arzu ettiğiniz zaman geri alabilir ya da bütünüyle silebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu