Teknoloji

Samsung emojilerini iphone yapma (3 Farklı ve Kolay Yöntem!)

samsung (android) telefonlarda, iphone (ios) emojileri nasıl yapılır? Her yöntem birbirinden farklı ve kolay yöntemler

Bir Android telefona sahip olsanız dahi, iPhone’da bulunan emojileri kullanmanız mümkün. İşin aslına bakarsak emojiler tüm mobil cihazlarda bulunan ve her işletim sisteminde yer alan ortak bir değer. Android ve iOS’ta emojiler temel olarak aynı olsa bile aralarında ufak tefek farklılıklar mevcut. Eğer iPhone’daki emojiler hoşuna gidiyorsa ve bu emojileri Samsung, Huawei, Vestel, Casper gibi Android yazılımlı telefonlarda kullanmak istiyorsanız yazımızın devamını okuyarak buna ulaşabilirsiniz.

Android cihazlarda; iOS’ta bulunan emojileri kullanmanız ufak bir kurulum gerçekleştirmeyle mümkündür. Yeni ve en güncel emojileri kullanabilmeniz için bir uygulama yüklemeniz yeterli olacaktır. Peki Android’e iPhone emojisini nasıl ve nereden yükleyeceğiz?

Android’e iPhone emoji klavyesi nasıl yüklenir?

Apple tarafından çizilen ve iOS kullanıcılarının beğenisine sunulmakta olan emojileri siz de kullanmaya başlayabilirsiniz. Bunun için yapmanız gerekli olan sadece Android’e iPhone emoji klavyesini yüklemek olacaktır. Bunu yapmak için size 3 adet yöntem hazırladık.

1. Yöntem: Emoji Keyboard yükleyin

Bu yöntem ile birlikte klavyedeki Android emojilerinin görünümü iOS cihazlardaki emojiler ile değişir fakat Android emıojileri görünmeye devam eder.

– Bu işlemi yapabilmek için öncelikle cep telefonunuza Emoji Keyboard uygulamasını indirin ve yükleyin. Şimdi telefonunuzdaki simgeye dokunarak uygulamayı başlatın.

– Ardından “Klavyeyi Aç” yazan yeşil düğmeye dokunun. Bundan sonra telefonunuzun sanal klavye ayarlarına erişebileceksiniz.

– “Emoji Keyobard”u “Açık” konuma getirin. Üçüncü taraf klavye uygulamalarını yükleme risklerinden bahseden bir uyarı monitörü göreceksiniz. Tüm uygulamalar için varsayılan bir uyarıdır.

– Devam etmek için yalnızca “Tamam” a dokunun.

– Şimdi Emoji Keyboard’un Klavye yapılandırma monitörüna geri döneceksiniz. “Klavyeyi Etkinleştir” e dokunun.

– Klavye listesinin bulunduğu bir açılır pencere göreceksiniz. Listeden “Emoji Keyboard” u seçmeniz yeterlidir.

– Şimdi dil listesinden arzu ettiğiniz dili seçin. Ardından, “Kurulumu Bitir” yazan yeşil düğmeye basın.

– Şimdi mesaj yazmak istediğiniz uygulamanızı açın ve klavyedeki gülen yüz simgesine dokunarak Android telefonda iOS-iPhone emojilerini kullanmaya başlayın.

2. Yöntem: Fontu emoji font 3’e değiştirmek

HTC, Samsung, Huawei, Xiaomi ve bunlar gibi daha pek çok üretici, kullanıcıların telefonlarının varsayılan yazı tiplerinde değişiklik yapmanıza izin verir.

– Bunun için öncelikle cihazınızdan “Ayarlar” a giderek telefonunuzdaki “Güvenlik” seçeneğine erişin. Şimdi “Bilinmeyen kaynaklar” seçeneğine gidin ve yanındaki düğmeyi “Açık” yapın.

– Emoji Font 3 apk dosyasını burdan indirmelisiniz. Unutmayın, APK indirmek Google’ın koşullarına göre yasal değildir.

– İndirilen dosyayı cep telefonunuzun bildirim çubuğunda görebilirsiniz. Dosyayı çalıştırmak ve yüklemek için üzerine dokunun. Yüklemeyi tamamlamak için ekranda görüntülenen talimatları izleyin.

– Şimdi numaralı telefondan “Ayarlar” a erişin. “Ekran” a gidin ve üzerine dokunun. Listeden “Yazı Tipi Stili” ni seçin.

– Telefonunuzdaki yazı tiplerinin listesini göreceksiniz. Şimdi listeden “Emoji Font 3” ü bulun ardından üzerine tıklayın. Ayarları kaydedin.

– Google Play Store’dan Gboard adlı Google Klavye uygulamasını yükleyeceğiz. Klavye, basit ve basit bir emoji değiştirici ile beraber gelir. Sadece uygulamayı indirin ve telefonunuza yükleyin.

– Uygulama, telefonunuzda varsayılan klavye olarak işlem yapma izni isteyecektir. “Giriş yöntemini seç” e tıklayın ve ardından “Gboard” u seçin.

– Artık tüm konuşmalarda ve mesajlarda Android’de iPhone emojilerinin her birini problemsiz bir biçimde kullanabileceksiniz.

3.Yöntem: Yazı tipini iFont yapmak

Akıllı cihazlarda yazı tipini değiştirmek konusunda başarısız olan Android kullanıcıları için oldukça kullanışlı bir özelliktir.

– Telefonunuza Emoji Font 3’ü indirip yükleyerek başlayın. Yukarıdaki yöntemde adımları verdik.

– Şimdi iFont’u Google Play Store’dan indirip yükleyin. Telefonunuzun yazı tiplerini kolayca değiştirmek için bu Android uygulamasını kullanabilirsiniz.

– Uygulamayı açın ve uygulamanın üst kısmından “My” a dokunun. “Find” ve “Top App” vb. diğer seçeneklerin bulunduğu mavi kutuda yer alır.

– Çıkan listede “My Install” adlı bir seçenek ile karşılaşacaksınız. Bunun üzerine dokunun ve Emoji Font 3’ü seçin. Ardından ekranın alt kısmındaki “Set” düğmesine basın.

– Cihazınızı yeniden başlatma işlemini tamamladıktan sonra iPad ve iPhone’daki iOS emojilerini Android’de kullanabilirsiniz. Ayrıca attığınız mesajlarınızda Android emojileri kullanma özgürlüğüne de sahipsiniz.

İlgili Makaleler

3 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu