Genel

Sadık Dostlarımız Köpeklerin Beden Dilleri

Sevimli dostlarımız köpeklerin kendilerini ifade etmek için kullandıkları beden dillerinin ne anlama geldiğini biliyormuydunuz?

 

10 İfade Biçimi

Yüzyıllardır insanoğlunun yanında ev arkadaşı, yakın dost ve koruyucu olarak görev alan köpeklerin insanlardan ‘‘daha duygulu’’ olduğu öne sürülüyor. Köpeklerin genlerinde ‘‘yalan’’ olmadığını, sahiplerine karşı sahiplerinin onlara gösterdiğinden çok daha fazla sadakat ve anlayış gösterdikleri bir çok araştırma da belirtiliyor. Hepimizin bildiği gibi köpekler insanın hayatını güzelleştiren harika hayvanlardır. İnsanın en sadık dostları olarak bilinen köpekler kızgın, sevimli, hareketli ve koruyucu tavırları ile karşımıza çıkıyorlar. Bilimsel olarak köpekleri rahatlıkla anlayabilmeniz için bazı ip uçları bulunmaktadır. Bu ip uçları ile bu sevimli dostlarımız hakkında fikir sahibi olacaksınız.

İlgili Makaleler

1- Tetikdeyken

k1

Eğer, köpekelrin kulakları dik ve ileri doğru duruyorsa, sesi takip etmeye çalışır. Bu pozisyon da köpekler koruma iç güdüsü ile tetikte bekler.

2- Endişeliyken

k2

Sevimli dostlarımız eğer kuyruğunu bacaklarının arasına alıyor ve vücudu eğik bir halde duruyorsa endişelidir ve sizden onu korumanızı ister.

3- Kızgınken

k3

Köpekler kızgın halde iken kulakları geridedir. Kendilerini savunmak için kızgın hareketlerde bulunmaları muhtemeldir.

4- Sakinken

k4

Kulakları ne dik ne de düşüktür. Bunun yanında gözleri hafif kısık ise ve parlak bir şekilde bakıyorsa sakin bir haldedir.

5- Stres Atarken

500

Köpekler genellikle stres atmak için silkelenirler. Hemen hemen hepimizin denk geldiği bu hareket, kendilerini rahatlatmak için yaptıkları bir davranıştır.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu