Teknoloji

Redmi Watch Hakkında Tüm Bilgiler

Xiaomi firmasının bütçe dostu ürünleri teknoloji severler ile buluşturan markası Redmi ile önceden herhangi bir akıllı saat piyasaya sürülmemişti, bu alanda yalnızca bileklik üretilmişti. Redmi Watch nihayet göründü. 299 yuan, yani yaklaşık olarak 356 TL gibi bir fiyat bandına sahip olan Redmi Watch, çok da çekici olmayan bir tasarımının tam tersine bir hayli çekici bir fiyat bandında piyasaya sürülecek. Bu akıllı saat şuan Çin’de satışa sunuluyor.

Akıllı saatin 1.4 inç dikdörtgen monitöre sahip ve ekran kavisli cam ile kaplı. Siyah, beyaz ve mavi renk alternatifleri bulunuyor. Silikon kordonu ise siyah, beyaz, mavi, yeşil ve pembe renk opsiyonları ile sunuluyor. Saatin kenarında tek bir tuş var ve diğer her kontrol dokunmatik ekran üzerinden gerçekleştiriliyor. Bu arada bağlı akıllı telefondaki Mi Fit uygulaması da kullanılabiliyor.

Diğer Redmi Watch fonksiyonları arasında NFC, Bluetooth 5.0, kalp hızı ölçümü, 50 metre derinliğe kadar suya dayanım bulunuyor. Xiaomi akıllı saatin 7 güne varan pil ömrüne sahip olduğunu belirtiyor. Güç tasarrufu modunda bu süre 12 güne çıkıyor. Kullanıcı arayüzü ve saat kadranlarında ise siyah renkli arka planların kullanıldığı dikkat çekiyor.

Akıllı saat 1 Aralık tarihinde Çin’de satışa sunuluyor. Ancak aralarında Türkiye’nin de bulunduğu diğer ülke pazarlarında da bu akıllı saatin belki biraz değişik bir formunu görebiliriz. XDA-Developers sitesi, bu akıllı saatin Mi Watch Lite adını taşıyan, nerdeyse aynı görünen bir versiyonuna Amerikan FCC kuruluşunda rastladı. Bu akıllı saat ise henüz satışa çıkmadı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu