Oyun

Red Dead Online Bağımsız Oyun Oluyor

Red Dead Redemption 2, GTA 5’in ardından Rockstar’ın hit oyunu haline geldi. Vahşi Batı destanının çoklu oyunculu haline gelen Red Dead Online, yakın bir zamanda bağımsız bir oyun haline gelecek. Rockstar Games, oyunu PS4, Xbox One ve PC platformları için piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

Red Dead Online, 1 Aralık’ta yayınlanacak ve 15 Şubat 2021’e kadar PlayStation Store, Microsoft Store, Rockstar Games Launcher, Epic Games Store ve Steam’de 4,99 dolarlık tanıtım fiyatıyla %75 indirimli olarak satışa sunulacak. O tarihten sonra fiyatı 19,99 dolara çıkarılacak. PS5 ve Xbox Series X/S oyuncuları, Red Dead Online’ı geriye dönük uyumluluk yolu ile oynayabilecek.

Red Dead Online, PS Plus ve Xbox Live Gold üyeliği gerektirecek

Red Dead Online’ı PlayStation ve Xbox konsollarında oynamak isteyen kişiler; PS Plus ve Xbox Live Gold aboneliğine sahip olması gerekecek. Red Dead Online’ın bağımsız sürüm, sabit sürücülerde 123 GB boş alana ihtiyaç duyacak. Red Dead Online ayrıca oyuncuların Red Dead Redemption 2 hikaye modunun kilidini açmasına da olanak tanıyacak. Rockstar henüz bir fiyat belirlememiş olsa da, hikaye modu ayrı olarak satın alınabilecek.

Red Dead Redemption 2 çevrimiçi modunun ayrı satılması, en temel oyuna sahip olmayan oyuncuların tecrübeye daha düşük fiyatla sahip olabilmesini sağlayacak. Oyuncular geçmiş ve gelecek içerik güncellemeleri dahil olmak üzere oyunun tüm içeriklerine erişebilecek. Rockstar’ın bu hamlesi önümüzdeki hafta yayınlen temelcak Bounty Hunters Role Expansion adlı yeni içeriğe göre ayarlandı. İzi sürülecek yeni suçlular, kazanılacak Prestijli seviye ekipman ve becerilerle beraber 10 Bounty Hunter rütbesi daha oyuna ilave edilecek. Güncelleme ilave olarak yeni bir Efsanevi Ödül serisinin beraberinde 100 seviyeli bir Outlaw Pass getirecek. Ve Ödül Avcısı görevleri iki kat XP verecek.

Red Dead Redemption 2 şu an için PS4, PC ve Xbox One platformlarında oynanabiliyor. Red Dead Online, 1 Aralık’ta 4,99 dolar karşılığında piyasaya sürülecek. Fiyatın 15 Şubat 2021 tarihinde 19.99 dolara yükseleceğini tekrar hatırlatalım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu