Teknoloji

Realme 5i Türkiye’de Satışa Sunuldu

Realme 5i Türkiye’de satışa sunuldu. Realme markasının yeni uygun fiyatlı akıllı telefonu olan Realme 5i Türkiye’de satışı henüz başlamamıştı. Ancak 17 Ağustos tarihi ile beraber marka, Türkiye’de satışa başladıklarını duyurdu.

 

Uygun fiyatlı telefon pazarını artık eskiden olduğu gibi tekeller değil Xiaomi, Huawei ve Oppo gibi birçok özellikle Çin merkezli fiyat performans üzerine kurulan markalar paylaşıyor. Nispeten yeni bir marka olan Realme’de bu markalar arasında yerini aldı. Oppo’nun alt markası olarak piyasa sürülmesine rağmen artık neredeyse kendi başına apayrı bir marka olmayı başardı. Bu markanın son ürünlerinden biri olan Realme 5i, daha ülkemizde satışa sunulmadığı halde hayran kitlesi oluşmuştu ve buna bağlı olarak satışa sunulan telefonun Türkiye’de çok satılacağı düşünülüyor.

 

Realme 5i Özellikleri

realme 5i ozellikleri

Biraz önce de belirttiğimiz gibi Realme, bir fiyat performans ürünü ile karşımıza çıkıyor. Artık firmalar yavaş yavaş fiyat performans ürünlerinde 4 veya 3 kamera kullanmaya başladılar. Realme’de 12 MP’lik ana kameranın yanında 8 MP’lik geniş açı, 2 MP’lik portre ve yine 2 MP’lik makro kamera olmak üzere 4 adet kamera ile satışa sunuluyor. Aynı zamanda orman yeşili ve okyanus mavisi renk seçenekleriyle de müşterilerine 2 renk seçeneği sunuyor. Batarya tarafında ise fiyat performans ürünlerinde görmeye çok fazla alışık olmadığımız 5000 mAh’lık günlük kullanım için oldukça yeterli bir pil ile bizleri karşılıyor.

 

Realme 5i Fiyatı

17 Ağustos tarihinde satışına başlanan Realme 5i, 28 Ağustos’a kadar Trendyol, Gittigidiyor, Hepsiburada, N11 ve Amazon üzerinden 2.199 TL’lik, fiyat performans ürünü için gayet ideal bir fiyat ile satışta olacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu