Oyun

Pubg Yakın Temas Unvanı Nasıl Alınır?

Pubg, 100’e yakın oyuncu ile oynanan bir video oyunudur. Bu video oyununda 100 oyuncu bir uçak içinde oyun oynamaya başlarlar. Son dönemlerin popüler oyunlarından olan Pubg oyununda oyuncular istedikleri zaman uçaktan paraşüt ile atlarlar ve adada istedikleri yere konumlanırlar. Bu oyundaki amaç, oyuncuların farklı bölgelerden temin ettikleri silahlar ile diğer oyuncuları öldürüp kendilerinin oyunun sonunda sağ kalmasıdır. Oyun sırasında adadaki güvenli bölge giderek küçülmeye başlar. Daralan bu alanda oyuncular birbirini daha kolay görür ve saf dışı bırakmak isterler. Pubg oyununda en sona kalan oyuncu takım oyunu kazanmaktadır. Oyundan kısaca nedir diye bahsettikten sonra, Pubg yakın temas unvanı nasıl kazanılır ona bakalım.

Pubg Yakın Temas Unvanı Nasıl Alınır?

Son dönemlerin popüler oyunu olan Pubg, oldukça geniş bir kitle tarafından kullanılmaktadır. Peki Pubg yakın temas unvanı ve diğer unvanlar nasıl kazanılırlar.

 • Pubg mobile unvanı nasıl alınır: Bu oyunda hepsinin farklı görevleri olan toplam 12 unvan vardır. İkiye ayrılan bu unvanları Küresel ve Bölgesel olmak üzere iki sınıfa ayırmak mümkündür. Pubg’de her pazartesi günü kazanılan sonuçlar hesaplanır. Bu hesaplamada her bölgenin ilk 100 oyuncusu ve küresel bölgenin de ilk 10 oyuncusu bir hafta boyunca kullanabilecekleri geçerli unvan kazanmaktadırlar. Bu unvanları kazanmak için oyuncuların Altın derecesinde olması gerekir. Aksi takdir de unvan kazanmak mümkün değildir.
 • Tekli zaferler unvanı nasıl alınır: Bu unvanı kazanabilmek için ilk 100 oyuncu içerisine girmek gerekir. Bu unvan oyunda kazanılan tekli maç sayısı anlamına gelmektedir.
 • Eşli zaferler unvanı nasıl alınır: Tekli zaferler unvanında olduğu gibi burada da bu unvana sahip olmak için ilk 100 oyuncu arasında olmak gerekir. Unvan oyunda kazanılan eşli maç sayısı anlamına gelmektedir.
 • Takımlı zaferler unvanı nasıl alınır: Takımlı zaferler unvanına sahip olmak için oyuncuların sıralamada ilk 100’e girmesi gerekir. Bu unvanın anlamı oyunda kazanılan takımlı maç sayısıdır.
 • Terminatör unvanı nasıl alınır: Terminatör unvanına sahip olmak isteyen oyuncuların sıralamada ilk 100 içerisinde olması gerekir. Bu unvan ne anlama gelir diye bakıldığında ise, anlamı oyunda bitirici vuruş sayısı demektir.
 • Seri katil unvanı nasıl alınır: Seri katıl unvanının anlamı oyunda kazanılan leş sayısı demektir. Diğer unvanlarda olduğu gibi bu unvanda da ilk 100 girmek gerekir.
 • Kritik bitirirler unvanı nasıl alınır: Bu unvan oyunda kafadan vurarak öldürülen leş sayısı demektir. Bu unvanı da kazanmak için yine 100 oyuncu arasında olmak gerekir.
 • Kuduz köpek unvanı nasıl alınır: Bu unvan oyuncunun oyunda verdiği hasar sayısıdır. Kazanmak için yine 100 oyuncu arasında yer almak gerekir.
 • Humbaracı unvanı nasıl alınır: Humbaracı unvanı oyunda bomba ile alınan leş sayısı manasına gelir. Bu unvana da sahip olmak için yine aynı şekilde ilk 100 içerisinde olmak gerekir.
 • Leşçi unvanı nasıl alınır: Leşçi unvanı pubg oyununda faydalanılan toplam hava sayısı demektir. Bu unvanı sahip olmak için oyuncuların ilk 100’de yer alması gerekir.
 • Yakın temas unvanı nasıl alınır: Bu unvan oyunda 10 metreden alınan leş sayısı demektir. Unvana sahip olabilmek için ilk 100’e girmek gerekir.
 • Avcı unvanı nasıl alınır: avcı unvanına sahip olmak için oyuncuların ilk 100’de olması gerekir. Bu oyunda avcı unvanı 10 ila 150 metre arası mesafeden alınan leş sayısı demektir.
 • Güdümlü mermi unvanı nasıl alınır: Bu unvan oyunda 150 metre daha uzak mesafeden alınan leş sayısı manasına gelir.

Pubg Nasıl Oynanır?

pubg yakın temas

Popüler oyunlar arasında yer alan Pubg oyununda amaç hayatta kalmaktır. Ancak hayatta kalmaya çalışırken diğer oyuncuları saf dışı bırakmak gerekir. Bu oyunda yaklaşık 100 oyuncu vardır. Bu oyuncular, paraşüt ile uçaktan atlarlar ve adanın herhangi bir bölgesine inerler. Oyuncular farklı oyuncularla takım olarak eleştirilir. Takımdaki tüm oyuncular ölmeden oyun bitmez. Oyunun amacı en sona kalmaktır. Alana inen oyuncuların kıyafetleri dışında diğer oyunculara üstünlük sağlayacak hiçbir malzemesi yoktur. Çanta, silah, bomba gibi malzemeleri bulabilmek için oyuncular, alanları ve binaları aramaktadırlar. Oyun haritasının bazı bölgelerinde daha iyi ekipmanlar mevcuttur. Oyuncular daha kaliteli ekipman bulmak için bu bölgelerde daha çok araştırma yaparlar. Ancak bu bölgeler daha tehlikelidir. Pubg oyununda oyunculara iki farklı görüş acısı sunulmaktadır. Oyuncular, isteğe göre birinci veya üçüncü şahıs nişancı modunda yarışabilirler.

Pubg Haritalar

Harita belli aralıklarla küçülmeye başlar. Ve oyunculara güvenli alana geçmeleri için süre tanınır. Tanınan bu sürede zarfında güvenli bölgeye geçemeyen oyuncular tehlikeli bölgede kalırlar ve bu bölgeyi saran mavi parlayan bir duvar ile karşılaşırlar. Harita üzerinde kırmızı bölge adı verilen bölgeye oyun boyunca bomba yağmaktadır. Oyuna katılan oyuncular, bu bölgeden uzaklaşmaya çalışırlar veya bombalardan kaçmak için yapıların içine saklanırlar. Oyun yaklaşık olarak 30 dakikadan uzun sürer. Oyuncular oyun sonunda gerçekleştirdikleri bazı görevlere göre para ödülü kazanmaktadırlar.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu