Oyun

PUBG Orak Nerede Bulunur?

PUBG oyunu uzun zamandır oyun severlerin sevilen oyunları arasında yer almaktadır. Oyun içerisinde hem mücadeleci format hem de bireysellik ön plana çıktığı için PUBG Mobil oyununda bulunan unsurlar ön plana çıkmaktadır. Player Unknows Battlegrounds adlı mücadeleci oyunun mobil versiyonu kısa süre önce oyun severlerle buluştu. Oyuna başladığınızda uçakla bırakılan 100 oyuncunun arasında birinci olmak için çaba göstermektedir. Oyuncular hem takım olarak hem de bireysel olarak rakiplerini öldürerek hayatta kalmaya çalışıyor. Hem bilgisayar hem mobil sürüme sahip olan oyun henüz konsollar için piyasaya çıkarılmadı. PUBG Oyununda siz de bazı ürünleri elde ederek oyunda daha da başarılı olabilirsiniz. PUBG oyununda son zamanların en çok araştırılan ve bulunması istenen öğelerden biri de Orak olmuştur. Peki, PUBG orak nedir? PUBG orak nerede bulunur?

PUBG Orak Nerede Bulunur?

PUBG Orak nerede bulunur sorusunun cevabı tam olarak belli değildir. Haritada rastgele ortaya çıkan Orak, PUBG Haritalarının herhangi bir yerinde karşınıza çıkabilir. Bir tarım aleti olarak bilindiği için genellikle tarım ve orman alanlarında karşınıza çıkar. Oyun içinde yer alan tarlalarda ve tarla yakınlarında bulunan küçük binaların içerisinde oraklarla karşılaşabilirsiniz. Ayrıca ormanın içerisinde bulunan kulübelerde ve ormanın içinde bulunan ağaçların altında PUBG orak bulunabilir.

PUBG Mobile Nasıl Oynanır?

PUBG oyununun bilgisayar sürümünde olan her mekanik mobil sürümünde de geçerli olmaktadır. PUBG Mobile oyununu hem Google Play Store üzerinden hem de App Store üzerinden indirerek karakterinizi oluşturup oyun oynamaya başlayabilirsiniz. Oyun içerisine girdikten sonra yapacağınız ilk şey karakterinizi oluşturarak oyuna dahil olmak. Sol baş parmağınızla karakterinizi yönetirken sağ baş parmağınızla da silahınızı yönlendirecek ve düşmanlarınızı alt edebileceksiniz. Bilgisayar sürümünde olduğu gibi mobil sürümünde de takımla veya tek başınıza mücadele edebileceksiniz. Sizin için tanımlanan haritalar arasından seçiminizi yaparak siz de istediğiniz yerde oyun oynamaya başlayabilirsiniz.

PUBG Mobile Sistem Gereksinimleri

pubg orak nerede bulunur

PUBG Mobile Sistem Gereksinimleri cihazdan cihaza farklılık gösterecektir. Sistem gereksinimleri eğer sizin telefonunuza uymuyorsa oyunu indirdiğiniz zaman cihazınızda donma ve kasma problemleriyle karşılaşabilirsiniz. İşte, PUBG Sistem Gereksinimleri:

PUBG Mobile Minimum Sistem Gereksinimleri

İşletim Sistemi: Windows 7, 8, 8.1 ve 10

İşlemci: Intel Dual-core, AMD – 1.8 GHz

Ekran Kartı: NVIDIA GeForce 8600/9600GT, ATI/AMD Radeon HD2600/3600

RAM: 3 GB

DirectX: Sürüm 9.0c

Depolama: 2 GB kullanılabilir alan.

PUBG Mobile Önerilen Sistem Gereksinimleri

İşletim Sistemi: Windows 7, 8, 8.1 ve 10 (64 Bit)

İşlemci: Intel Core I3 8100 veya AMD Ryzen 5 2600

Ekran Kartı: GTI Nvidia GTX 660, GeForce GTX 1050 veya AMD Radeon HD 7850

RAM: 8 GB DDR 4 Ram Corsair Vengeance

DirectX: Sürüm 11

Depolama: 120 GB ADATA SSD / 1 ​​TB HDD

PUBG Mobile Lite Nedir?

PUBG Mobile Lite ile normal PUBG sürümünün herhangi bir farkı yoktur. Elbette ana oyuna göre daha düşük boyuta sahip olan oyunun oynanış şekli, teması, görünümü her şeyi aynı. PUBG Mobile Lite ile PUBG Mobile oyunu arasında bulunan en önemli fark da boyut farkı olmaktadır. Birinin boyutu 2 GB iken diğerinin boyutu yalnızca 500 MB olarak belirlenmiştir. Normal oyuna göre Lite oyununda yalnızca Erangel haritası kullanılmaktadır. Oyuna katılan oyuncu sayısı da ana oyuna göre farklılık göstermiştir. Ana oyuna 100 kişi ile girerken Lite versiyonunda 60 oyuncu ile mücadele edeceksiniz. Oyunda grafik ayarları her seride aynı olarak oyunculara sunulmuştur. Düşük ayarlarda sunulan oyunlar oyuncuların ilgisini çekmediği için grafik ayarları pek değişiklik göstermemiştir. 2 GB RAMe sahip olan telefonlarda sorunsuz çalışma gösteren oyuna siz de giriş yaparak kendinize bir üyelik açarak oyunu oynamaya başlayabilirsiniz. Ana oyundan pek farkı bulunmayan PUBG Mobile Lite ile siz de düşük hafıza ile oyunu oynayabilme şansına sahip olacaksınız.

PUBG Orak Nedir?

PUBG Mobile oyununda bulunan Orak öğesi oyuncular tarafından araştırılmaktadır.  Orak öğesi oyuncular için önemlidir. PUBG Mobile Orak, üstünde keskin bir metal olan uzun ahşap çubuktan oluşan yakın dövüş silahı olarak bilinmektedir. Silahlı ve silahsız rakiplerinize karşı oldukça etkili bir şekilde kullanacağınız bu silahın bulunması oldukça kolaydır. PUBG Orak ile siz de hem düşmanlarınızı alt edebilir hem de oyunda seviye atlayabilirsiniz. Genelde Android cihazlarda oyun oynarken orağa ulaşarak oyun oynamaya devam ederek seviye atlayabilirsiniz.

PUBG Orak Özellikleri

PUBG Orak öğesi önemli bir öğedir. Bulunan bu öğe rakibinizde büyük hasarlara yol açabilir. Eğer 0 seviyesinde bir orak sahibi olduysanız 60 hasarında, 1 seviyesinde orak sahibi olduysanız 42 hasarında, 2 seviyesinde orak sahibi olduysanız 36 hasarında, 3 seviyesinde orak sahibi olduysanız da 27 hasarını rakibinize verebileceksiniz.  Siz de PUBG Orak elde ederek hem fazla hasar verecek hem de seviye atlayabileceksiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu