Oyun

Pubg Mobile Karşılaşma Geçmişi Gizleme Nasıl Yapılır?

Pubg karşılaşma geçmişi gizleme nasıl yapılır? Pubg Mobile çok uzun yıllardır oyuncuların en çok oynadığı ve beğendiği oyunlar arasındadır. Bunlara Leauge of Legends, Mobile Legends, Clash Royal, Real Racing gibi online oyunlar örnek verilebilir. Pubg Mobile’ı diğer oyunlardan ayıran ana özellik ise bir hayatta kalma oyunu olmasıdır. Oyundaki ana amaç bir uçak tarafından adaya bırakılan 100 kişi arasından diğer rakiplerini yok ederek 1.  olmaktır. Oyun içerisinde belirli süreler zarfında özel silah olarak hava yardımı yapılmaktadır. Buda oyun içerisindeki rekabeti ve heyecanı üst seviyelere taşımaktadır. Oyunu daha iyi oynayabilmek birçok insan telefonlarına yeni donanımlar eklemektedir mesela buna PUBG oyun aparatını, eldiveni ekleyebiliriz. Ayrıca oyundaki ara yüzler sayesinde 4 kişilik arkadaş gurubunuzla oynayabilirsiniz. Bunun yanında oyun içerisindeki farklı oyun modlarıyla birlikte eğlence, squad gibi bölümlere girebilirsiniz. Bir eğlence bölümünde 4 e 4 takım maçı olarak küçük bir ambarda ölüm savaşı yapabilirsiniz. Oyun ayrıca içerikleri ve oyun içindeki kıyafet ve silah modelleri ile oyuncuların kendini kanıtlaması amacıyla birçok görev yapmanıza olanak kılıyor. Peki Pubg karşılaşma geçmişi gizleme nasıl yapılır?

Pubg Karşılaşma Geçmişi Gizleme Nasıl Yapılır?

Asıl konumuza gelecek olursak Pubg de karşılaşma geçmişini gizlemenin nasıl yapılacağı hakkında ufak detaylar aktaracağım. İnsanların karşılaşma geçmişini göstermek istemesinin sebebi belki başarısızlığı olabilir belki de birlikte oynayacağı ekip arkadaşlarının buna göre yargılamasını istemediğinden olabilir. Peki nasıl yapılır karşılaşma geçmişi? Oyun içerisinde öncelikle ayarlara girmeniz gerekiyor. Ardından genel kısmına girmeniz gerekiyor. Buraya da girdikten sonra herkesin sonuçlarımı görmesine izin ver kısmı var. Sizde bu seçenek etkinleştir de gözükecektir. Bu seçeneği kapata getirdiğiniz anda kariyer geçmişini gizlemiş olacaksınız.

pubg mobile karşılaşma-geçmişi

Oyunun Olumlu ve Olumuz Özellikleri Nelerdir?

Oyunun bir olumsuz yanı ise çoğu telefonun kaldıramayacağı kadar güncellemelere ve oyun içerisi indirmelere sahiptir. Buda çoğu oyuncu için özellikle ülkemizde telefonun pahalı olması sebebiyle oyunun oynanma tercihini kötü yönde etkileyebiliyor. Tabi bazı telefon şirketleri de bunun tam tersine oyundan yararlanarak telefon satış yüzdelerini ve tercih edilebilirliğini artıyor. İnsanlar sırf Pubg oynayabilmek için telefonlara servet harcayabiliyorlar. Peki durumu iyi olmayan ya da yeterli ekonomik güce sahip olmayan insanlar ne yapıyor?  Bu inşalar içinse oyunun yaratıcıları daha düşük grafikli daha az yer kaplayan ve daha az güncelleme boyutuna sahip Pubg Lite’ı geliştirdiler.

Pubg Mobile Lite Nedir?

Pubg Mobile Lite sadece Play Store ve Apple Store da bulunan düşük boyutlu yan oyunudur. Avantajları ise düşük performanslı çalışan tablet ve telefonlarda en iyi verimi alabilmek amacıyla tasarlanmıştır. Alışılagelmiş Pubg kalitesinden ödün vermeden yapılan bu oyun, düşük bütçeli ya da yeterli donanım sahibi olmayan telefona sahip kişiler için çok büyük sevinçle karşılandı. Pubg Mobile aparatından bahsedecek olursak Fornite ve Pubg tarzı oyunlar için tasarlanan ve bu gibi diğer FPS oyunları ile de uyumlu çalışan bu aparatlar oyuncunun işini bir hayli kolaylaştırıyor. Bir nevi oyuncu için 12. parmağa sahip olmak gibi. Buda oyun esnasında sizi rakiplerinizden 1 adım daha öne taşıyor.

Pubg’de Hile Nedir?

Tabi ki oyunun en çok konuşulan yanlarından birisi de yapılan hileler. Bu hileler; duvar arkası görme, araba hızı artırma, eğim, nişan alma ve silah hilesi gibi önümüze çıkıyor. Buda hakkıyla oynayan oyuncuları çileden çıkarıyor. Play store üzerinden ise bazı ücretli hileler var bunlarda oyun geliştiricinin kendisine fayda sağlaması için yaptığı küçük numaralar olarak söyleyebiliriz. Tüm bunların yanında ise Pubg Mobile’ı emülatör olarak bilgisayarlardan oynamak mümkün. Bir oyun motoru uygulamasının indirilmesiyle oynamaya uygun hale gelen oyun yine telefon veya tabletten oynayan kullanıcılar için korkulu rüya oluşturuyor. Çünkü emülatör gruba denk geldiğiniz anda avantaj tamamen karşı tarafın lehine gelmiş oluyor. Tabi ki mouse ve klavye kullanan birisi için adam öldürmek çokta zor olmamalı. Pubg oyun kurucuları tabi ki yapılan hilelere karşı birçok önlem almış durumda. Bunlardan bazıları banlama yani hile yapan oyuncuyu oyun dışında bırakma oyuna almama yasak getirme olarak söyleyebiliriz. Yaklaşık 100 bin hile yapan oyuncuyu geçtiğimiz günlerde saf dışı bıraktı. Herkesin hile aradığı bu dönemde hile tasarlayıp sattığı öne sürülen 15 kişilik hacker grubu ise tutuklandı.

Olay Çin’de yaşandı buda oyun kurucusunun hileye karşı ne kadar katı olduğunu ortaya koydu. Oyun içerisinde arkadaş edinebilmekse çok kolay. Birlikte oynamak istediğiniz arkadaşınızın Nickname’ini bilmeniz gerekiyor. Eğer biliyorsanız oyun içerisindeki sol kenardaki panelden arkadaşlar kısmına oradan da ekle alanına girmeniz gerekiyor. Daha sonra arkadaşınızın kullanıcı adını ara kısmına girerek bulup ekleyebilirsiniz. Arkadaşınız arkadaşlık isteğini kabul eder etmez birlikte oynamaya hazır hale gelirsiniz. Oyun içerisinde uygulayabileceğiniz birkaç öneri sunmak istiyorum. Eğer oyunda son 10-20 kişilik gruba karşı kaldıysanız ve alan gittikçe daralıyorsa, bu arada oyun daralmasından bahsedelim oyuncuların belirli bir noktada saklanıp birbirinden kaçmasını engellemek amacıyla her belirli sürenin ardından oyuncuların içinde bulunduğu çemberin alanı daralıyor. Eğer çemberin dışında kaldıysanız zehirli gaz sebebiyle can kaybediyorsunuz. Ayrıca her alan küçüldüğünde zehrin uyguladığı güç ve can kaybı daha da artıyor. Oyunda az kişi kaldıysa pusu kurma ihtimali ve tehlike daha çok artar dikkat etmenizi tavsiye ederim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu