Oyun

PlayStation Plus Ekim Ayı Ücretsiz Oyunları

PlayStation Plus aboneleri için beklenen gün geldi. Dün Microsoft tarafından yapılan açıklanan Games With Gold oyunları sonrasında bir açıklama da Sony cephesinden sert bir yanıt geldi. PlayStation Plus Ekim 2020 oyunları duyuruldu.

PlayStation Plus Ekim 2020 Ücretsiz Oyun Listesi

Açıklama US PlayStation Blog üzerinden yapıldı Buna göre, PlayStation Plus aboneleri önümüzdeki ay Need for Speed: Payback ve Vampyr oyunlarını kütüphanelerine ekleyebilecek ve abonelikleri aktif olduğu sürece kısıtlamasız oynayabilecekler. Eğer isterseniz gelin bu oyunlara bir göz atalım;

1-) Need for Speed: Payback 

Ghost Games tarafından geliştirilen sondan bir önceki Need for Speed oyunu, 2017 senesinde satışa sunulmuştu. Las Vegas’ın hayali versiyonu Fortune Valley şehrinde geçen ve bir intikam hikayesinin işlendiği Need for Speed: Payback, her biri farklı yeteneklere sahip Tyler Morgan, Sean McAlister ve Jessica Miller adında üç farklı en temel karakteri dönüşümlü olarak kontrolümüze sunuyor.

2015 senesinde çıkan Need for Speed oyununun tam tersine bu defa çevrimdışı olarak oynen temelbilen Need for Speed: Payback, hemde gece-gündüz döngüsü ile de dikkat çekiyor. Oyunda ayrıca indirilebilir içerikler ile yetmiş dörtten fazla araba bulunurken, lisans problemleri sebebiyle Toyota, Scion ve Ferrari üreticilerinin arabalarına yer verilememişti.

2-) Vampyr

Dontnod Entertainment tarafından geliştirilmiş olan Vampyr, 1918 senesinin Londra şehrinde geçiyor. Konuya Dr. Jonathan Reid rolündeyiz. İspanyol gribinden kırılmakta olan şehirde hastaları iyileştirmek için elinden geleni ardına koymayan Reid’in bir vampir tarafından ısırılmasıyla her şey karışıyor. Yeni dönüşmüş vampir doktor olduğumuz için bir yandan yurttaşları tedavi etmenin bir yolunu bulmak için çabalarken, diğer taraftan da vampir olarak iyileştirmenin sözünü vermiş olduğumuz hastaların kanıyla besleneceğiz.

Senaryo boyunca vampir avcıları ve doğaüstü yaratıklar dahil pek çok düşman türüyle mücadele etmek mecburiyetinde kalacağız. Stüdyonun önceki oyunlarında olduğu gibi yine seçimler işin içerisine gireceği için yapacağımız tercihler Londra şehrini ya kurtaracak veya çok büyük bir felakete sürükleyecek.

Her iki oyun da Ekim ayının ilk Salı günü yani 6 Ekim 2020 itibarıyla indirilebilir olacaklar. Yani önümüzde altı günlük bir süreç var. Bu süreçte eğer henüz bu ayın PlayStation Plus oyunlarını indirmemişseniz, bugünden tezi yok, PlayStation mağazasına uğramayı unutmayın.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu