Oyun

PlayStation 5 Rakiplerine Fark Attı!

Bugün yapılan araştırmalarda; Xbox’ın ağzı ile kuş tutsa yaranamayacak durumda olduğu ve PlayStation 5 satış konusunda rakibine tur bindirdiği ortaya çıktı.

Yapılan anket üzerinden araştırma ile oyuncuların % 80’inin bakın % seksen! Yeni nesilde PlayStation 5 ön siparişi vermiş olduğu ortaya çıktı. Bu rakam bir hayli fazla. Yüzde 60’a % 40 gibi bir durumun olmasını beklerken, PlayStation’ın hiç bir şey göstermeden oyuncuların % 80’ini etkilemesi bir hayli enteresan.

Yeni nesilde Xbox çok ayrı bir kafayla haraket ediyor. PC bilgi birikimi sunmak isteyen Xbox, Orijinal Xbox, Xbox 360 ve Xbox One oyunlarını çatır çatır oynatıyor. Hem de güncelleme olmadan bu eski oyunları 30 FPS’te 60 FPS’e çıkararak oynatabiliyor.

Sony cephesi de yazılım konusundaki beceriksizliğini sürdürüyor ve PS4 oyunlarını olduğu gibi onatabileceğini açıklamıştı.

Yeni nesilde Xbox’ın elinde Game Pass gibi bulunmaz bir nimet var. Ayda 44 TL’ye 150’den fazla AAA yapımı Game Pass ile oynayabiliyorsunuz. Bu %n eğer Türkiye’de yaşamaktaysanız 1000 TL olacak oyun fiyatlarını göz önünde bulundurun ve konsol seçiminizi ona göre yapın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu