Oyun

PlayStation 5 Oyunlarına Türkçe Dil Desteği!

Uzun zamandır beklenen yeni nesil oyun konsollarından bir tanesi olan PlayStation 5 hakkında Türkiye’deki konsol oyuncularını derinden etkileyecek yeni bir bilgi daha gün yüzüne çıktı. 19 Kasım tarihinde Türkiye’de de satışa sunulacak olan bu yenil konsol, Türkiye’de yaşamakta olan konsol oyuncuları için oyunlarına Türkçe dil desteği ekleyecek.

PlayStation 5 Oyunlarına Türkçe Dil Desteği!

Yapılan açıklamaya göre PlayStation 5 için geliştirilen ve PlayStation Studios tarafından çıkışı yapılan oyunlar Türkçe dil desteğine sahip olacak. Ayrıca Insomniac Games’in geliştirdiği yeni Spider-Man oyunu da Türkçe dil desteği sunacak. PlayStation 5’in çıkış oyunlarından biri olan efsane yapım Demon Souls‘da Türkçe konuşan oyuncular için uyarlanacak.

Yani bununla birlikte PlayStation 5’in önemli ve büyük çıkış oyunları Türkçe dil seçeneği ile satışa sunulacak. Sony’nin bu tavrı gele ek için umutlanmamıza yol açıyor. İlerleyen tarihlerde PS5 için çıkan hangi oyunlarda Türkçe seçeneği olacak şu anda belli değil.

Türkçe dil desteğine sahip olan Marvel’s Spider-Man: Miles Morales, Sackboy: Büyük Macera, Astro’s Playroom ve Demon’s Souls, PlayStation 5’in çıkış tarihi olan 19 Kasım’da konsol ile aynı anda Türkiye’de piyasaya çıkacak. Marvel’s Spider-Man: Miles Morales ve Sackboy: Büyük Macera oyunlarının PlayStation 4 versiyonları da Türkçe dublaj ve altyazı desteğine sahip olacaklar.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu