Oyun

PlayStation 5 Cephesinden Üzücü Bir Haber Geldi

Sony PlayStation 5 konsolunun depolama alanı için harici bir taşınabilir bellek çözümü sunuyor. Digital Foundry’nin gerçekleştirdiği incelemeye göre depolama konusunda bazı ilginç bilgiler gün yüzüne çıktı. İşte PS5 depolama alanı için ortaya çıkan o inceleme…

PlayStation 5 depolama alanının genişletebilmek amacı ile harici bir taşınabilir belleğin kullanımı yolu ile bir çözüm sunmuştu. Bununla birlikte oyuncular, depolama sahaları dolduğunda taşınabilir bir bellek satın alarak depolama sahalarını genişletebilecek. PlayStation 5’e dair akıllarda soru işareti bırakan konulardan birisi olan depolama arttırma işlemi için yeni bir inceleme geldi. Bu incelemede ise açıkçası bizleri üzdü.

PlayStation 5 Verileri Taşımaya İzin Vermiyor

Digital Foundry tarafından gerçekleştirilmiş olan incelemede PlayStation 5’in yeni kullanıcı ara yüzüne ve menü sistemine odaklanıldı. Ancak incelemenin asıl odak noktası ise PlayStation 5’in SSD’siydi. Çünkü bu konu hakkında gerçekleştirilen araştırmalarda PS5 SSD’sinde veri kopyalama ya da veri taşımanın bir yolunun olmadığı keşfedildi. Yani PlayStation 5 şimdilik dosya taşımaya izin vermiyor. Burada şimdilik kısmının altını çizmek gerek.

Bu Sorun Bir Yazılım Güncellemesiyle Çözülebilir

PlayStation 5 hakkında geride bıraktığımız günlerde önemli bir açıklama yapılmıştı. O açıklamada PlayStation donanım mimarı Mark Cerny, PS5’in başlangıçta genişletilebilir depolamayı desteklemeyeceğini, daha sonradan yayınlanacak bir güncelleme ile birlikte konsola desteğin ekleneceğini söylemişti. Yapılan keşif de bununla bağlantılı olabilir. Bu güncelleme ile beraber veri kopyalama ve veri taşıma işlevleri için de yeni bir yol sunulacağı tahmin ediliyor. Ancak o güncellemeye kadar PS5 oyuncuları, depolama sahaları dolduğunda fazla oyunlarından feragat etmek mecburiyetinde kalacaklar gibi görünüyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu