Teknoloji

Pixel 5 ve Pixel 4a 5G’nin Özellikleri ve Fotoğrafları Sızdırıldı!

Pixel 5 ve Pixel 4a 5G’nin özellikleri ve fotoğrafları sızdırıldı! Google’ın bu sene piyasaya süreceği Pixel 5 ve Pixel 4a 5G modelleri hakkında hiçbir bilgi paylaşmıyordu. Ancak bir kullanıcı tarafından hem fotoğrafları hem de bazı donanım özellikleri paylaşılan telefonların özellikleri oldukça ilgi çekici.

 

Pixel 5 ve Pixel 4a 5G modellerinin 22 Ağustos’ta donanım özelliklerinin ortaya çıkmıştı. Tam bir gün sonrada bir Reddit kullanıcı tarafından çekilmiş resimleri paylaşıldı. Resimleri ile birlikte ekran görüntülerini ve özelliklerini paylaşan kullanıcı paylaştıktan kısa bir süre sonra paylaşımlarını sildi.

pixel 5 resimleri sizdirildi

Pixel 5 Özellikleri

Qualcomm’un ürettiği Snapdragon 765G isimli yonga seti kullanan telefonda 5G desteği bulunuyor. Ekran tarafında ise 6 inç büyüklüğünde bir OLED ekran karşılıyor. Bu ekranın yenileme hızı ise 90 Hz olarak ölçülmüş. Model hakkında oraya çıkan diğer özellikler ise 8 GB’lık bir bellek ve 128 GB’lık bir depolama alanı ile kullanıcılara sunulacak. Ancak bu özelliklerin diğer opsiyonları konusunda bir bilgi bulunmuyor. Kablosuz şarj desteğinin de olacağı kesinleşen model hakkında başka bir bilgiye henüz ulaşılamadı.

 

Pixel 4a 5G Özellikleri

Pixel 5 modelinde olduğu gibi Pixel 4a 5G modelinde de Qualcomm’un ürettiği Snapdragon 765G isimli yonga seti kullanan telefonda da 5G desteği bulunuyor. Ekran tarafında ise 6,2 inç büyüklüğünde bir ekran bizleri karşılayacak. Bu modelin diğer özellikleri ise daha ortaya çıkartılamadı.

 

Paylaşımında fiyat konusuna da değinen kullanıcı Pixel 5 modelinin fiyatı henüz belirlenmediğini ancak Pixel 4a 5G modelinin fiyatı 499 dolar olarak belirlendiğini belirtti. Sızdırılan bu bilgiler arasından fotoğraflar büyük bir olasılıkla doğru ancak donanımsal olarak ne kadar doğru bilinmiyor. Bu nedenle Google’ın belirttiği 30 Eylül olan resmi tanıtım gününü beklemek en doğrusu olacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu