Genelİpin UcuNasıl Yapılır?

Paintte 2 resmi yan yana koyma

Paintte 2 resmi yan yana koyma nasıl yapılır? Bu merak ediyorsanız okumaya devam edin. Öncelikle Paint’te yapmak sonuç olarak pek tatmin edici ve profesyonelce olmaz. Amacınız sadece 2 resmin yan yana görünmesi ise Paint yeterlidir. Lakin amacınız gözü rahatsız etmeyecek, renk ve kompozisyon olarak olarak birbirini tamamlayacak; uyumlu olarak birleşmesi ise Photoshop kullanmalısınız.

Öncelikle Paint programını açın. Ardından 2 resmin sığacağı kadar beyaz alanı köşelerindeki noktalardan çekerek büyütünüz. Düzen sekmesindeki Dosyadan Yapıştır… seçeneği ile yan yana getirmek istediğiniz resimleri sırası ile alınız. 2. aldığınız ilk aldığınız resmin üzerine gelirse yan tarafa çekerek uygun bir hale getirip kaydedin.

Paint Nedir?

Paint (MS Paint), Microsoft’un Windows işletim sistemli bilgisayarları içerisinde bulunmaktadır. Varsayılan olarak kullanıcılara sunulan ücretsiz bir grafik programıdır. İlk defa Microsoft tarafından geliştirilmesinden sonra; MS Paint, Windows’un her yenilenen sürümü içerisinde yer almıştır.

Öncelikle, Paint programının işlevi bir hayli basittir. Paint yardımıyla herhangi bir fotoğraf veya resim dosyasını açabilirsiniz. Paint’in düzenleme araçlarını kullanarak bu görsel dosya üzerinde düzenlemeler meydana getirebilirsiniz. Dilerseniz Paint yardımıyla sıfırdan da bir boş sayfa oluşturarak renkli çizimler yapabilirsiniz. Bunun yanında basit seviyede tasarımlar meydana getirebilirsiniz.

Ayrıca Paint oldukça temel bir grafik yazılımıdır. Yazılımın, bu özelliği nedeniyle tüm seviyedeki bilgisayar kullanıcılarına uygundur. Yine de temel yapıda bir yazılım olması nedeniyle Paint ile profesyonel çalışmalar ve grafik çizimleri meydana getirmek oldukça güçtür. Son olarak Paint araçlarını inceleyelim.

Paint Uygulamasının Araçları

  • Kalem: Boyut ayarlanmış çizgi genişliği ile serbest çizim sağlar.
  • Silgi: Resmin bir kısmını siler ya da arka plan rengi (2.renk) ile boyar. Ctrl ve + tuşuna basarak boyutu büyür, Ctrl ve – tuşuna basarak boyutu küçülmektedir.
  • Metin: Resme metin ekler.
  • Büyüteç: Resmin bir kısmının büyütme oranını değiştirir.
  • Boya Kutusu: Boyanmak istenen alan farenin sol tuşuyla 1. renk ile farenin sağ tuşuna tıklanırsa 2. renk ile boyanmaktadır.
  • Damlalık: Resmin bir yerindeki rengi seçip kullanmaya yarar.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu