Genelİpin UcuNasıl Yapılır?

Paint’te Silgi Büyütme

Paint (MS Paint), Microsoft’un Windows işletim sistemli bilgisayarları içerisinde bulunur. Varsayılan olarak kullanıcılara sunulmakta olan bedava dağıttığı bir grafik programıdır. İlk defa Microsoft tarafından geliştirilmesinden sonra MS Paint, Windows’un her yenilenen sürümü içerisinde yer almıştır.

Paint programının işlevi oldukça basittir. Paint yardımı ile herhangi bir fotoğraf ya da resim dosyasını açabilir. Açılan bu kısımda, Paint’in düzenleme araçlarını kullanarak bu görsel dosya üstünde düzenlemeler meydana getirebilirsiniz. Dilerseniz Paint yardımı ile sıfırdan da bir boş sayfa oluşturarak renkli çizimler yapabilir. Ayrıca basit düzeyde tasarımlar meydana getirebilirsiniz.

Paint bir hayli temel bir grafik yazılımıdır. Yazılımın, bu özelliği sebebiyle tüm düzeydeki bilgisayar kullanıcılarına uygundur. Yine de temel yapıda bir yazılım olması sebebiyle Paint ile uzman çalışmalar ve grafik çizimleri meydana getirmek bir hayli güçtür.

Paintte silgi nasıl büyütülür?

Microsoft Paint’te silginin boyutunu değiştirmek için birkaç ön ayar bulunmaktadır. Lakin onu istediğin boyuta getirmek için gizli bir tuş kombinasyonu vardır. Ne yazık ki bu tuş kombinasyonu sayısal tuş takımı olmayan pek çok dizüstü bilgisayar ortamında çalışmaz. Neyse ki silgi boyutunu artıran kısayolu tuşlamak için Windows Ekran Klavyesi’ni kullanabilirsin.

  1. Silgi büyütme işlemi için Paint 3D’ye erişiriz. Erişilen kısımda Fırça menüsüne (Fırçalar) gideriz ve sonra silgi simgesini seçeriz ve alt kısmında Kalınlık denilen artışı (azalmayı ya da azalmayı belirtmemize izin veren) sağa kauçuğu arttırıyoruz ve sola doğru küçültüyoruz)
  2. Kalınlık çizgisini artırarak, silgi boyutunu artıracak ve silme işlemini Paint 3D’de bir yere uygularken yansıdığını görebiliriz
  3. Paint veya Paint 3D’deki kauçuğun boyutunu artırarak veya azaltarak; basit ama etkili bir işlem olduğunu görebiliriz ve böylece bu uygulamalarda nesnelerle çalışırken bu yönü daha iyi yönetebiliriz.

Paintte silgi nasıl kullanılır?

Paint kullanımı bir hayli kolay olan bir programdır. Paintte silgi kullanımını çözmekte oldukça basittir.

Paintte resim çizerken ya da yazı yazarken silgi kullanımına ihtiyacında dört silgi bulunur. Yapmanız gerekli olan silgi simgesini aktif hale getirmek olmaktadır. Sonrasında arzu ettiğiniz boyutta silgiyi seçerek fare ile sağ, sol; yukarı, aşağı doğru oynatarak arzu ettiğiniz alanı silebilirsiniz. Silgi arzu ettiğiniz alana göre boyut olabilmektedir; küçük detaylı silmek için küçük silgi ve büyük alanı silmek içinde simgeyi büyütebilirsiniz. Paintte silgi kullanımı çok basit olduğunu görebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu