Oyun

Nintendo sessizce satış sayıları ile tarihe geçti

Son zamanlarda yeni nesil oyun konsolları gündemden düşmüyor. Lakin PlayStation 5 ve Xbox Series X‘in bolca konuşulduğu ve adeta bir satış yarışına giriştikleri bu dönemde, sessizce ilerleyen Nintendo tarafından dikkat çekici bir başarı geldi. Nintendo Switch satış sayıları ile tarihe geçti. Switch, bir ay içerisinde Amerika’de en çok satan ikinci video oyun konsolu oldu.

Nintendo tarafında Switch satışları ile bu sene yüzler gülüyor

Bir süredir yeni nesil konsollarını tanıtmalarından dolayı Sony ve Microsoft devamlı göz önünde diyebiliriz. Ancak bu aralar sessiz diyebileceğimiz Nintendo, satış istatistiklerine baktığımızda muhteşem bir yıl geçiriyor.

Nintendo Switch satış rakamları, Ekim ayında 735 bini geçti. Switch ve Switch Lite satışlarının toplamında ortaya çıkan bu istatistik, şimdiye kadar bir ay içerisinde, Amerika’de en çok satan ikinci oyun konsolu unvanını da cihaza getirdi. Bu alandaki birincilik ise 800 bini aşan satışları ile Nintendo Wii‘ye ait.

Ekim ayındaki bu başarının beraberinde, Switch ve Switch Lite, yıl bazındaki satış rakamları ile de firmayı mutlu ettiğini söyleyebiliriz. Cihazlar, ABD’da bu sene toplam 22,5 milyon satışa ulaşırken, global bazda 68 milyonu buldu. Bu istatistiklerdeki artışlarda Nintendo’ya göre de COVID-19’un payı var. İnsanların evde daha fazla vakit geçirmesi, özellikle Amerika’de Nintendo Switch ve Switch Lite’a olan talebi olumlu şekilde etkiledi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu