Genel

Netflix, TikTok’a Benzer Bir Format Getiriyor!

TikTok formatı gün geçtikçe  popüler hale geliyor ve çoğu uygulama bu formatı kullanıyor. Son olarak dizi ve film platformu olan Netflix, TikTok’tan formatını uygulama kararı aldı. En son yaptıkları çalışma; Fast Laughs ile Netflix, tüm kataloğundan alınan kısa biçimli komedi klipleri üzerinden yeni bir akış sunuyor.

Netflix her ne kadar Tiktok benzeri bir formatı uygulamış olsalar da, Fast Laughs’ın temel amacı, kullanıcıların yeni programlar hakkında bilgi edinmesini kolaylaştırmak. Fast Laughs, platformun halihazırda sahibi olduğu ‘ön izleme’ özelliğinin biraz değişmiş hali diyebiliriz.

Fast Laughs kliplerini beğenemeyecek ya da yorum yapamayacaksınız lakin ön izlediğiniz programları listenize ekleyebilecek ya da paylaşabileceksiniz. Klipler yaklaşık olarak en az 15 ve en fazla ise 45 saniye uzunluğunda olabilecek, tabi şimdilik öyle gözüküyor bu değişebilir. Kullanıcılar aynı zamanda gülen bir emoji kullanarak tepki verebilecek ve benzer içerikleri görüntüleyebilecekler.

Bir Netflix sözcüsü yapmış oldukları çalışmayı şu şekilde onayladı: “Netflix deneyimini iyileştirmenin daima yeni yollarını arıyoruz. Üyelerimizin çoğu komediyi seviyor, bu nedenle yeni şovları keşfetmelerine ve klasik sahnelerin keyfini çıkarmalarına yardımcı olmanın heyecan verici yeni bir yolu olacağını düşündük. Bu tür testleri farklı ülkelerde ve farklı süreler boyunca deniyoruz ve sadece insanlar bunları faydalı bulursa geniş çapta kullanılabilir duruma getiriyoruz.” ifadelerini kullandı.

Netflix, TechCrunch’a, yapılan çalışmanın bu senenin başlarında az sayıda kullanıcıyla başladığını ancak şimdi Amerika, İngiltere ve diğer birkaç pazarda daha geniş bir gruba yayılmaya başladığını söyledi. Fast Laughs şu andan itibaren iOS cihazlarla sınırlı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu