Nasıl Yapılır?

Netflix Nedir? Netflix Aboneliği Nasıl İptal Edilir?

Netflix Nedir?

Netflix, Amerika Birleşik Devletleri’nde Reed Hastings ve Marc Randolph tarafından 1997 yılında kurulmuş bir DVD şirketidir. Evet şuanda yayın hayatına dijital platform üzerinden devam etse de, Netflix‘in ilk kuruluş amacı DVD kiralama hizmeti sağlamaktı. Netflix dijital platformda hizmet vermeye başladıktan bir süre sonra yani 2016 yılında tüm dünyaya açılma kararı aldı. Günümüzde Netflix sayesinde sayısız film ve dizi seyredebiliyorsunuz.

Netflix Aboneliği Nasıl İptal Edilir?

Netflix her ne kadar kullanışlı bir platform olsa da, bazen vakit olmadığı için kullanılmadığı zamanlar olabiliyor. Bu nedenle de insanlar aboneliğini yenilemek yerine iptal etmek istiyor. Ancak birçok kişi aboneliği nasıl iptal ettireceğini bilmediği için iptal ettirmiyor ve her ay ücret ödemek zorunda kalıyor. Öncelikle büyük bir çoğunluğun yaptığı hatadan bahsedelim. Netflix‘i bilgisayardan telefondan veya televizyondan silerek aboneliğinizi iptal ettiremezsiniz.

netflix nedir netflix aboneligi nasil iptal edilir

Netflix aboneliğini iptal ettirmek için izlemeniz gereken yollar;

  1. Netflix‘i bir tarayıcı üzerinden açın ve mevcut üyeliğinizle giriş yapın.
  2. Giriş yaptıktan sonra açılan sayfanın sağ kısmında bulunan profil resmine tıklayın.
  3. Bu kısımda açılan listede Hesap sekmesine tıklayın.
  4. Karşınıza çıkacak sayfanın sol kısmında “Üyeliği İptal Et” butonu bulunacak. Bu butona tıklayarak bir sonraki işleme geçin.
  5. Karşınıza açılacak sayfada Netflix sizden son bir kez onay isteyecek.
  6. Bu onay sayfasından “İptal İşlemlerini Tamamla” butonuna basın.

Evet bu işlemler sonrası Netflix aboneliğiniz iptal edilecek ve bir sonraki faturalandırma ayında sizlerden herhangi bir ücret tahsil edilmeyecek. İptal ettirdiğiniz aboneliği tekrardan aktif edebilirsiniz. Unutmayın Netflix iptal edilen aboneliklerin yaptığı değişikliği sadece 10 ay boyunca koruyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu