Genel

NASA’dan Şifreli Garip Bir Tweet Geldi

NASA son zamanlarda Twitter hesabını oldukça aktif kullanıyor. Genelde projeler, uzay araştırmaları ve yeni gelişmeler hakkında paylaşım yapmakta olan NASA, son olarak yapmış olduğu tweet ile birlikte herkesi şaşırttı. Çünkü bu paylaşım, NASA’nın önceden attığı hiçbir tweet gibi değil ve hiçbiri bu kadar gizemli bir tweet atmamıştı.

NASA’NIN ŞİFRELİ TWİTTER PAYLAŞIMI MERAK UYANDIRDI

NASA resmi Twitter hesabı üzerinden şifreli bir tweet paylaşımında bulundu. Şifreli dememizin sebebi söz konusu tweettin yalnızca Hişt… Ah.. Bunu… Duyan oldu mu? (”PSST… Uh, did anyone hear.. That?”) cümlesini içermesi. Paylaşımda başka herhangi bir bilgi yoktu. Birçok insan NASA’nın bu tweeti yanlışlıkla attığını düşünse de kimileri, uzay araştırmalarında önemli bir yer tutan kurumun hesabından atılan bu tweeti korkutucu ve endişe verici buldu. Bazıları ise NASA’nın geçen hafta yapmış olduğu Ay açıklamasına dair yeni bilgiler paylaşacağını düşündü. Fakat paylaşımın arkasındaki gerçek çok başkaydı.

nasa tweet

NASA TEKİNSİZ SESLERİ DUYURMUŞ

Güneş Sistemi’nin tekinsiz seslerini içeren yeni bir Soundcloud çalma listesi yayınlandı. NASA fotoğrafı Twitter hesabının da bu çalma listesini duyurmak maksatlı bir paylaşım yapmış olduğu ortaya çıktı. Yani ortada endişe verici veya korkutucu herhangi bir gelişme yoktu. NASA’nın söz konusu şifreli tweeti alıntılayıp ”korkutmak istemedik” temalı yeni bir tweet daha paylaşmasıyla da NASA’nın tweetinin yanlış anlaşıldığı ortaya çıkmış oldu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu